Reklama

Pasterki w rawickich parafiach. Ile osób może wejść do kościoła?

Opublikowano:
Autor:

Pasterki w rawickich parafiach. Ile osób może wejść do kościoła? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Już jutro wigilia Bożego Narodzenia - w tym roku inna niż dotychczas. Mniej osób niż zwykle będzie mogło zasiąść przy wigilijnym stole. W obu rawickich parafiach zaplanowano natomiast więcej pasterek niż w minionych latach. 

Wigilia i Boże Narodzenie to najbardziej rodzinne święta. Niewielu z nas wyobraża sobie, by 24 grudnia zabrakło najbliższych przy wigilijnym stole. By postępować zgodnie z obowiązującymi regulacjami, w tym roku na wieczerzę można zaprosić nie więcej niż 5 osób spoza własnego gospodarstwa domowego. W wigilię nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych, choć księża zachęcają, aby wieczerza wigilijna - zgodnie z polską tradycją - miała charakter postny.

Obostrzenia w kościołach
W związku z wprowadzonymi regulacjami przez rząd, w czasie mszy wprowadzono ograniczenie do 1 osoby na 15 metrów kwadratowych w świątyniach. Oznacza to, że w rawickiej farze może przebywać maksymalnie 55 osób, a w białym kościele - do 91 osób. Tak jak na zewnątrz, tak i w świątyniach należy mieć zasłonięte usta i nos, a także trzeba zachowywać dystans społeczny. Ze względu na pandemię, arcybiskup Stanisław Gądecki udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa we mszy świętej w niedzielę i święta nakazane - do czasu zniesienia ograniczeń.

Więcej pasterek
W obu rawickich parafiach odbędą się pasterki - pierwsze msze święte Bożego Narodzenia. Będzie ich więcej niż w minionych latach. W farze zaplanowano dwie Eucharystie: o godz. 22.00 i 24.00. Z kolei, w kościele pw. św. Andrzeja Boboli pasterki odbędą się o: 21.30, 22.45 oraz 24.00, a w kaplicy w Dębnie Polskim - o 23.00.

W tym roku nie odbędzie się natomiast tradycyjna kolęda. Poinformował o tym Metopolita Poznański. W zamian zachęca kapłanów i wiernych do uczestnictwa w wieczornych mszach w małych grupach. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE