Reklama

Pięć firm zainteresowanych inwestycją na poligonie

Opublikowano:
Autor:

Pięć firm zainteresowanych inwestycją na poligonie - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Pod koniec minionego tygodnia otwarto oferty w trzecim przetargu na budowę, przebudowę i rozbudowę dróg oraz rewitalizację byłego terenu wojskowego, czyli na projekt Nowy Poligon.

Przetarg ogłoszono już po raz trzeci, bo wcześniejsze kwoty zaproponowane przez przedsiębiorstwa, były dużo wyższe niż możliwości finansowe gminy. Choć pojawiła się nawet informacja o rozważanej rezygnacji z dofinansowania, samorząd postanowił jednak spróbować kolejny raz.

Trzeci przetarg "odchudzony"

Całe zadanie, na które gmina otrzymała blisko 19 mln zł dofinansowania z rządowego programu Polski Ład, podzielono na trzy części. Są to: ulica Czeladnicza, budowa promenady spacerowej oraz kąpielisko. Zadania te zostały "odchudzone", by zmniejszyć koszty.

 • - Zmniejszyliśmy przede wszystkim zakres ilościowy, jeśli chodzi o elementy małej architektury, czyli ławki, kosze na śmieci, oświetlenie oraz zmieniliśmy także rzeczy związane z materiałami. Zamieniliśmy chociażby deski kompozytowe na drzewo modrzewiowe - w przypadku budowy pomostu, który nie będzie - jak pierwotnie ustalono - stałym, ale pływającym, oczywiście o dużej wyporności. W dalszym ciągu w kąpielisku będą trzy strefy, czyli brodzik, strefa dla niepływających oraz dla pływających z wydzielonymi torami - wyjaśniał kilka tygodni temu Maciej Szymkowiak, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rawiczu 

Lokalne firmy zainteresowane rewitalizacją poligonu

Tym razem zainteresowanych realizacją inwestycji jest pięć firm, z czego cztery z powiatu rawickiego. Oferty w przetaru złożyły:
 • Zakład Usług Ogólnobudowlanych MAŻUR (na wszystkie trzy części),
 • Usługi Sprzętem Budowlanym Krzysztof Rogala z Sobiałkowa (budowa promenady),
 • Granitlux z Rawicza (wszystkie trzy części),
 • Strabag z Poznania (dwie części)
 • Rawbud z Masłowa (tylko kąpielisko).
 • Oferty znów drogie. Co teraz?

  Na budowę ulicy Czeladniczej w Sierakowie gmina ma zaplanowany budżet w wysokości 5 mln 118 tys. zł brutto. Na promenadę samorząd chce wydać blisko 3 mln 400 tys. zł, a na zaprojektowanie wraz z wykonaniem budowy kąpieliska i zagospodarowanie terenu - 7 mln 758 tys, zł.  I znów kosztorysy przedłożone przez oferentów są wyższe, bo chociażby kąpielisko firmy chcą wykonać za kwoty 10 - 13 mln zł.

  Jak przekazuje Centrum Informacyjne Burmistrza łącznie najtańsze złożone w pakietach oferty są o około 4 mln wyższe niż planowane środki. Gmina Rawicz przystąpi do negocjacji z oferentami. Zależnie od wyniku negocjacji, zostanie podjęta finalna decyzja w kwestii realizacji projektu.

  Kiedy można się jej spodziewać - nie wiadomo. To zależy od tego, jak długo potrwają negocjacje.

  Póki co, na terenie poligonu realizowana jest jedna inwestycja, która przebiega zgodnie z planem. Powstaje tam pumptrack.

   

   

  Udostępnij na:
  Facebook
  wróć na stronę główną

  ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

  e-mail
  hasło

  Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE