Reklama

Trzeci przetarg na zagospodarowanie rawickiego poligonu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Joanna Miśkowiak

Trzeci przetarg na zagospodarowanie rawickiego poligonu - Zdjęcie główne

foto Joanna Miśkowiak

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina Rawicz "odchudziła zakres" inwestycji i trzeci raz ogłosiła przetarg na zagospodarowanie poligonu. Wcześniejsze oferty przekraczały możliwości finansowe samorządu. Jak będzie tym razem?

Ogłaszając przetarg na zagospodarownie terenu powojskowego, czyli realizację projektu Nowy Poligon, gmina podzieliła zadanie na trzy części.

Jeden z nich dotyczy budowy ulicy Świętojańskiej i w tym przypadku wykonawca jest już wytypowany.

Umowy jednak zostaną podpisane równocześnie na wszystkie trzy części przetargu, więc trzeba jeszcze wyłonić firmy, które zajmą się między innymi modernizacją kąpieliska oraz dwoma zadaniami drogowymi.

Trzecie podejście. Mniejszy zakres prac

Ogłoszono więc trzeci już przetarg, wcześniej jednak zmniejszając zakres planowanych prac, tak aby cały czas były zgodne z wnioskiem złożonym przez gminę do programu Polski Ład. Z tego źródła otrzymano bowiem prawie 19 mln zł dofinansowania. Mimo że kilka tygodni temu pojawiła się informacja o ewentualnej rezygnacji z tego wsparcia - ze względu na zbyt wysokie ceny - postanowiono spróbować jeszcze raz.

- Zmiejszyliśmy przede wszystkim zakres ilościowy, jeśli chodzi o elementy małej architektury, czyli ławki, kosze na śmieci, oświetlenie oraz zmieniliśmy także rzeczy związane z materiałami. Zamieniliśmy chociażby deski kompozytowe na drzewo modrzewiowe - w przypadku budowy pomostu, który nie będzie - jak pierwotnie ustalono - stałym, ale pływającym, oczywiście o dużej wyporności. W dalszym ciągu w kąpielisku będą trzy strefy, czyli brodzik, strefa dla niepływająych oraz dla pływajacych z wydzielonymi torami - wyjaśnia Maciej Szymkowiak, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rawiczu. 

Dyrektor dodaje, że na jakiś czas zrezygnowano także z budowy toru dla rowerów (MTB).

- Większość elementów ujętych w tym zadaniu jednak została. Po analizach i pracach projektanta staraliśmy się dopasować ten zakres inwestycji do kwoty, jaka nam pozostała do dyspozycji. Cały czas przetarg obejmuje doprowadzenie wody ze studni głębinowej. To ma być rurociąg ciśnieniowy z pcv - wzdłuż projektowanej ścieżki. Głównym tego celem będzie pozbycie się osadów, a jednocześnie dogrzanie i natlenienie wody. Zbiornik będzie też oczyszczany naturalnymi metodami  - informuje Maciej Szymkowiak.

Burmistrz: "Wszystko albo nic"

Tym razem oferty w przetargu można składać do 22 września. Zamówienie obejmuje dwa zadania drogowe - budowę promenady spacerowej oraz ulicy Czeladniczej, a także część rekreacyjną związaną właśnie z kąpieliskiem.

- Musimy czekać z podpisaniem wszystkich umów na wyłonienie wszystkich wykonawców. Taka jest konstrukcja tego zadania, że albo robimy wszystko albo nic - podkreśla burmistrz Grzegorz Kubik.

Włodarz potwierdza, że poprzednie oferty były nie do przyjęcia pod względem cenowym, stąd decyzja o "odchudzeniu" zadań  i ogłoszenie przetargu ponownie. Liczy, że tym razem uda się wyłonić wykonawców.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE