Reklama

Podziękowali wikariuszowi za jego pracę duszpasterską. Życzyli Bożego błogosławieństwa

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Trzy lata i trzy miesiące w parafii pw. Chrystusa Króla i Zwiastowania NMP w Rawiczu spędził ks. Patryk Nachaczewski. W trakcie niedzielnej (27.11.2022r.), wieczornej mszy świętej odbyło się pożegnanie duchownego.

Ks. Patryk Nachaczewski był wikariuszem w farze od sierpnia 2019 roku. Sprawował, m.in. opiekę nad ministrantami. Był także nauczycielem religii w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu. 

- Mam świadomość, że mieliśmy bardzo zdolnego kapłana - przyznał ks. Wojciech Prostak, proboszcz parafii pw. Chrystusa Króla i Zwiastowania NMP w Rawiczu. - Jesteśmy mu wdzięczni za wszystko dobro, które tutaj czynił - dodał.

Rawicki dziekan chwalił wikariusza za piękne sprawowanie liturgii, troskę o ministrantów młodszych i starszych, oraz za współpracę z ich rodzicami, prowadzenie katechezy uzupełniającej czy kursów lektorskich.

- Wiele można by wymieniać dobrych spraw. Pan Bóg wszystko widzi. Nasza wdzięczność będzie wyrażać się modlitwą - podsumował ks. Wojciech Prostak. 

Za sprawowane Eucharystie, za głoszenie Słowa Bożego, za zaangażowanie i podejmowanie różnych inicjatyw księdzu podziękowali przedstawiciele grup parafialnych, dzieci, ministranci czy szafarze. O oprawę muzyczną niedzielnej mszy zadbali przedstawiciele chóru św. Wojciecha. 

- Panu Bogu dziękuję za trzy lata i trzy miesiące posługi w Rawiczu. To moja trzecia parafia, gdzie Pan Bóg mnie posłał. Wiele dobrego tutaj doświadczyłem, życzliwości i otwartości ludzi - przyznał ks. Patryk Nachaczewski. - Mówię wszystkim wielkie Bóg Zapłać, niech Pan Bóg wam wszystkim błogosławi. (...) Proszę was o modlitwę, tej modlitwy bardzo potrzebuję, żeby Pan Bóg pozwolił mi dalej posługiwać w naszej archidiecezji, w Kościele Świętym. Wierzę, że z Bożą pomocą tak będzie. Obiecuję wam też modlitwę za was - dodał. 

Po pożegnaniu wikariusza, rozległy się gromkie brawa. W trakcie mszy św. nie ujawniono jednak, gdzie trafi duchowny. W związku z tym, że zmiany miejsca pracy duszpasterskiej księży zazwyczaj kojarzyły się z okresem letnim, poprosiliśmy rzecznika kurii o odpowiedź na pytanie: co spowodowało, że ks. Patryk Nachaczewski kończy pracę duszpasterską w Rawiczu 1 grudnia i, gdzie trafi na dalsze lata posługi?

- W ogłoszeniach parafii pw. Chrystusa Króla i Zwiastowania NMP w Rawiczu została podana pełna informacja o odwołaniu ks. Patryka Nachaczewskiego z funkcji wikariusza, nie mamy w tej chwili żadnych innych wiadomości na ten temat do przekazania - napisał w e-mailu ks. Maciej Szczepaniak, rzecznik Kurii Metropolitalnej w Poznaniu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE