Reklama

Ponad 1,1 mln zł unijnej dotacji dla powiatowych szkół. Na co?

Opublikowano: wt, 5 maj 2020 08:11
Autor:

Ponad 1,1 mln zł unijnej dotacji dla powiatowych szkół. Na co? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Projekty dwóch placówek - Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu oraz Zespołu Szkół Przyrodniczo-Technicznych w Bojanowie zostały dofinansowane z funduszy unijnych.

Do dwóch szkół w naszym powiecie trafi ponad 1,1 mln zł.

Na projekt "Kwalifikacje zawodowe - kluczem do sukcesu" rawicki Zespół Szkół Zawodowych pozyskał ponad 926 tys. zł. Jak czytamy na stronie internetowej powiatu, projekt ma na celu nabycie kompetencji i kwalifikacji zawodowych dopasowanych do regionalnego rynku pracy przez 175 uczniów i 21 nauczycieli technikum w tej placówce. Przewidziano kursy zawodowe, specjalistyczne szkolenia oraz staże w renomowanych przedsiębiorstwach regionu. Ponadto, doposażone mają zostać pracownie szkolne: techniki mechanicznej oraz techniki robót wykończeniowych w budownictwie. Realizacja całego przedsięwzięcia opiewa na kwotę 1 mln 029 tys. zł.

[Strażacy w akcji - służba na co dzień i od święta. Zobacz film TUTAJ] 

Z kolei, w byłym "rolniku" postawiono na projekt "Rozwijanie kompetencji i kwalifikacji zawodowych w ZSPT CKU w Bojanowie". Na jego realizację potrzeba 242 tys. zł. Lwią część tek kwoty udało się pozyskać z Unii Europejskiej - ponad 218 tys. zł. Dzięki temu, w szkole doposażone zostaną pracownie: informatyczna, rolnicza oraz weterynaryjna. Wprowadzony zostanie dyżur doradcy zawodowego, a 3 nauczycieli będzie mogło skorzystać z kursów - grafiki komputerowej 3D, ultrasonografii oraz posługiwania się programem komputerowym InDesign. Natomiast - jak informuje powiat - podniesienie umiejętności zawodowych uczniów zostanie zrealizowane dzięki udziałowi w stażach, szkoleniach, kursach (m.in. grafiki komputerowej, prawa jazdy, obsługi wózka widłowego, a także przygotowujących do egzaminu zawodowego) oraz praktykach u pracodawców.

[Czytaj także: WAŻNE! Niektóre apteki zmieniły godziny otwarcia]


 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE