Reklama

Ponad 3 mln zł dla rawickiego szpitala

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Ponad 3 mln zł dla rawickiego szpitala - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Szpital Powiatowy w Rawiczu otrzyma dofinansowanie w wysokości 3 mln 238 tys. 484,67 zł na inwestycję o łącznej wartości blisko 4 mln zł. Co to będzie za przedsięwzięcie?

Rawicka placówka jako jedna z 21 w Wielkopolsce uzyska pieniądze z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Uchwała w tej sprawie została podjęta 1 grudnia 2022r. przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego.
 
To potwierdzenie tego, że wniosek aplikacyjny szpitala na zadanie „Realizacja działań naprawczych w kontekście pandemii COVID-19 w Szpitalu Powiatowym w Rawiczu Sp. z o.o.” został pozytywnie zaopiniowany. Lecznica otrzyma 3 mln 238 tys. 484,67 zł.

Na co szpital wyda pieniądze?

W ramach tego zadania wykonane zostaną prace modernizacyjne centralnej sterylizatorni. Zostanie ona również wyposażona w sprzęt, na który nie starczyło funduszy z poprzedniego dofinansowania. Urządzenia o wartości około 1,5 mln zł, do nowej sterylizatorni kupiono już za pieniądze otrzymane od wojewody wielkopolskiego na wsparcie zadań związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych.
 
- Zakupimy aparaturę medyczną, sprzęt i wyposażymy pracownię endoskopii. Dzięki otrzymanemu dofinansowaniu zakupimy videogastroskopy, videokolonoskopy, ssaki medyczne, diatermię z argonem, kardiomonitor, myjkę A wszystko po to, by badania przebiegały jeszcze sprawniej, a pacjenci czuli się bardziej komfortowo - zaznaczają władze placówki.
Głównym celem projektu, na który uzyskano dofinansowanie jest jest poprawa jakości i skuteczności procesu diagnostyki oraz leczenia powikłań po COVID-19 i innych chorób.

Szpital cały czas się dostosowuje

Jak podkreśla Zuzanna Sokołowska, rzecznik prasowa lecznicy, realizacja projektu jest kolejnym krokiem w wieloletnim planie Szpitala Powiatowego w Rawiczu Sp. z o.o. mającym na celu dostosowanie go do potrzeb pacjentów, w tym również pacjentów ze szczególnymi potrzebami oraz osób z niepełnosprawnościami.
 
Całkowita wartość projektu została oszacowana na 3 mln 809 tys. 981,97 zł. Dofinansowanie pokryje 85% tej kwoty, reszta to pieniądze z budżetu szpitala. Przedsięwzięcie, które faktycznie jest realizowane już od maja tego roku, ma zostać zakończone w czerwcu 2023 roku.
 
Obecnie w szpitalu cały czas trwa modernizacja głównego budynku. Łącznie wartość tej inwestycji oszacowano na ponad 26 mln zł. Zakończenie prac jest planowane na 20 grudnia przyszłego roku.
Jest to także kolejny etap prac dostosowujących plaćówkę do obecnych wymogów ministerialnych.
 
 
 
 
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE