Reklama

Ponad pół miliona na „polne” drogi

Opublikowano: ndz, 11 kwi 2021 14:00
Autor:

Ponad pół miliona na „polne” drogi - Zdjęcie główne

Droga w Pakosławiu

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 539 tys. zł trafi do rawickich gmin z samorządu wojewódzkiego na budowę dróg dojazdowych do pól.

Z przyznanej dotacji cieszą się włodarze Rawicza, Jutrosina, Pakosławia, Miejskiej Górki Bojanowa. To do ich budżetów wpłynie łącznie ponad pół miliona złotych. Środki przeznaczone są na modernizację dróg polnych, będących w fatalnym stanie - jak na przykład w Niedźwiadkach, Rozstępniewie i Oczkowicach.

Pakosławski wniosek obejmował budowę dróg w Pakosławiu oraz w Niedźwiadkach. W Pakosławiu zaplanowano budowę drogi o nawierzchni z kostki betonowej o długości 325 metrów od ul. Olbina do wyjazdu w kierunku Golejewka (na zdjęciu), budowę dróg z kruszywa kamiennego o długości około 1.390 metrów od ul. Olbina wzdłuż parku w kierunku supermarketu Biedronka, a także od zakończenia ul. Olbina w kierunku Ostrobudek. Z kolei, budowa drogi z kostki betonowej w Niedźwiadkach obejmuje odcinek około 160 metrów od przydrożnej figury w centrum miejscowości w kierunku drogi leśnej prowadzącej do Sworowa - mówi wójt Piotr Skrzypek.

Beneficjentem programu jest również Gmina Jutrosin.

Złożyliśmy wniosek na trzy drogi - w kierunku Zmysłowa, na drogę w Pawłowie (w kierunku Długołęki) oraz na ul. Zieloną w Jutrosinie. Póki co, nie otrzymaliśmy jeszcze informacji, na którą z tych dróg zostały nam przyznane środki - mówi wiceburmistrz Marek Glura.

O pieniądze na modernizację również trzech odcinków starała się Gmina Miejska Górka.

Kilometr trasy między Dłonią a Piaskami ma być szutrowy, na 200 metrach przy boisku w Rozstępniewie zostanie położona kostka brukowa, a droga przy stawie w Oczkowiach zostanie ułożona z płyt betonowych - precyzuje Karol Skrzypczak, burmistrz Miejskiej Górki.

Na co blisko 50 tys. zł przeznaczy gmina Bojanowo?

Środki przyznane uchwałą wejmiku wojewódzkiego dotyczą drogi za blokami w Golinie Wielkiej. Zostanie ona utwardzona kostką brukową na odcinku około 220 m. Kosztorys opiewa na ponad 180 tys. zł, więc około 130 tys. zł musimy zabezpieczyć w naszym budżecie – informuje wiceburmistrz Krzysztof Kurpisz. 

Przyznane dotacje:

Bojanowo - 49.500 zł

Jutrosin - 132.750 zł

Miejska Górka - 132.750 zł

Pakosław - 132.750 zł

Rawicz - 91.875 zł

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy