Reklama

Postępy drogowej inwestycji w gminie Jutrosin

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: FB Romualda Krzyżosiaka

Postępy drogowej inwestycji w gminie Jutrosin - Zdjęcie główne

foto FB Romualda Krzyżosiaka

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Cały czas do przodu posuwają się prace na dużej, drogowej inwestycji w gminie Jutrosin. Dzięki rządowemu dofinansowaniu zmodernizowanych zostanie ponad 9 km dróg.

Od początku lipca tego roku w gminie Jutrosin trwają prace modernizacyjne kilkunastu dróg. Przebudowywane są trasy na łącznej długości ponad 9 kilometrów.

Ponad 6 mln dofinansowania

Inwestycja jest realizowana przez firmę Strabag, która wygrała przetarg, oferując wykonanie robót za 6 mln 640 tys. zł. Gmina Jutrosin pozyskała na ten cel pieniądze z rządowego funduszu Polski Ład w wysokości 6 mln 146 tys. 

9 km dróg

Projekt zgłoszony do programu Polski Ład zakładał wyremontowanie  kilkunastu odcinków dróg w całej gminie Jutrosin. W Jutrosinie modernizację przejdą: ul. Sportowa i Wodna. Inwestycja obejmie również: drogę w Nowym Sielcu, dwa odcinki w Śląskowie, trzy odcinki w Szkaradowie, w Nadstawem, Ostojach oraz drogi: Piskornia - Pawłowo, Szkaradowo - Ostoje i Janowo - Jeziora.

Zbliżają się do końca

Jak poinformował w mediach społecznościowych burmistrz Romuald Krzyżosiak, trwają prace przygotowawcze do położenia nowego asfaltu na ul. Wodnej w Jutrosinie, w Śląskowie kładziona jest warstwa asfaltowa, po zakończeniu tego etapu robót, do wykonania pozostaną jeszcze prace porządkowe i wykończeniowe. Wiceburmistrz Marek Glura dodaje, że w tym tygodniu planowane jest również ułożenie asfaltu na drodze w Nowym Sielcu oraz dokończenie zadania na ul. Sportowej w Jutrosinie. 

Z widokiem na termin

Termin zakończenia inwestycji zaplanowano na 15 grudnia 2022 roku, jak przekazuje wiceburmistrz, wszystko wskazuje na to, że uda się go zachować.

- Jeśli pogoda jakoś drastycznie się nie zmieni, termin będzie dotrzymany - podsumował Marek Glura.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy