Reklama

Powiat sprzedaje stare warsztaty Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Powiat sprzedaje stare warsztaty Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Już wkrótce uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu będą korzystać nowych warsztatów, które wybudowano przy gmachu placówki. Stare obiekty idą "pod młotek". Powiat chce je sprzedać za co najmniej 1,6 mln zł.

Obecnie uczniowie "zawodówki" w Rawiczu korzystają z wysłużonych już pomieszczeń i urządzeń znajdujących się w powiatowym budynku przy ulicy Sienkiewicza. Na początku listopada przeniosą się jednak do nowego gmachu warsztatów, które wybudowano przy Zespołu Szkół Zawodowych przy ul. Hallera. Obecnie trwają odbiory budowlane oraz dostawa wyposażenia. 

Budowa warsztatów przy ZSZ w Rawiczu kosztowała 18 mln zł 

Warto przypomnieć, że to jedna z największych inwestycji Powiatu Rawickiego, która pochłonęła 18 mln zł. Samorząd na budowę i wyposażenie warsztatów przy Zespole Szkół Zawodowych pozyskał ponad 15 mln zł dotacji z Unii Europejskiej. Prace podzielono na dwa etapy. Pierwszy objął postawienie budynku, drugi - wyposażenie sal zajęć. Chociaż wstępnie zakładano, że warsztaty będą gotowe do użytkowania do końca września, termin przesunięto na początek listopada.

Obecne warsztaty rawickiej "zawodówki" wystawione na sprzedaż 

W związku z przeprowadzką, dotychczasowe warsztaty "zawodówki" przy ulicy Sienkiewicza zostaną wystawione na sprzedać. Tak postanowił organ prowadzący szkołę - a więc zarząd powiatu rawickiego.

Jednak już wcześniej, bo w czerwcu, rozpoczęła się wyprzedaż starych maszyn (m.in. wiertarek, tokarek, strugarek, frezarek), oraz narzędzi i innego wyposażenia warsztatów. Sprzęt można było obejrzeć na miejscu, uruchomić, sprawdzić, a pracownicy warsztatów byli do dyspozycji oglądających.

Pytano między innymi o stoły, szafki, ławki i lampy. Jak relacjonowała wówczas dyrektor szkoły Daria Jagła - bardzo wiele osób było zainteresowanych... imadłami, lecz te nie są na sprzedaż, bo zostaną przeniesione do nowych warsztatów. 

Jak przekazuje wicestartosta Jakub Moryson, udało się zbyć część sprzętu. Prawdopodobnie zorganizowana zostanie jeszcze druga tura "wyprzedaży".

Teraz przyszedł czas na sprzedaż obiektu. Przetarg ustny już ogłoszono - odbędzie się 25 października o godz. 11.00 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Rawiczu. Cena wywoławcza to 1 mln 632 tys. zł.

Zainteresowani kupnem obiektu muszą do 20 października wpłacić wadium - 90 tys. zł. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE