Reklama

Pożar w budynku jednorodzinnym. Straty są duże

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ponad półtorej godziny trwała interwencja strażaków zawodowych w Sierakowie. Palił się jeden z pokoi budynku jednorodzinnego przy ul. Świętojańskiej.

Dziś (16.03.2023) o godz. 11.22 do dyżurnego rawickiej komendy wpłynęła tzw. "formatka" z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Z uzyskanych informacji wynikało, że z budynku jednorodzinnego przy ul. Świętojańskiej wydobywa się dym. Na miejsce zostali zadysponowani strażacy zawodowi - w sile trzech wozów bojowych. 

- Po przybyciu na miejsce potwierdziło się zgłoszenie. Było bardzo silne zadymienie w budynku mieszkalnym. Panowała bardzo wysoka temperatura - opisuje mł. kpt. Roman Sidor, dowódca JRG Rawicz. - Strażacy w aparatach ochrony dróg oddechowych weszli do środka budynku wraz z nawodnioną linią w celu zlokalizowania źródła zadymienia - dodaje.

Ogień pojawił się w jednym z pokoi na pierwszym piętrze. Widoczność w nim była minimalna, a rolety - poopuszczane. Strażacy przystąpili do ugaszenia pożaru. Użyli też agregatów oddymiających. Na szczęście, nie było osób poszkodowanych.

- Działania prowadzono aż do całkowitego ugaszenia pożaru i wyniesienia nadpalonego wyposażenia pokoju. Prawdopodobnie doszło do zwarcia instalacji elektrycznej w stojącej na komodzie lampce. Wstępnie, straty zostały wycenione na 100 tys. zł - podsumowuje dowódca JRG Rawicz. 

[AKTUALIZACJA, 17.03.2023 godz. 14.58]

Pożar został ugaszony przy użyciu gaśnicy proszkowej oraz niewielkiego strumienia wody.

- W wyniku pożaru spaleniu uległy m.in. meble, sprzęt RTV, stolarka okienna, drzwi, odzież i panele podłogowe. Ponadto, okopcone zostały ściany, sufity i drzwi wewnętrzne. Stwierdzono także uszkodzenie zewnętrznej rolety okiennej i zniszczenie tynków na ścianach i suficie pomieszczenia objętego pożarem - mówi bryg. Krzysztof Skrzypczak, zastępca komendanta powiatowego PSP w Rawiczu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE