Reklama

Pożar w centrum Jutrosina. Z pieca wypadł żar

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: OSP Śląskowo

Pożar w centrum Jutrosina. Z pieca wypadł żar - Zdjęcie główne

foto OSP Śląskowo

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Blisko dwie godziny trwała interwencja strażaków w Jutrosinie. W jednym z budynków w centrum miasta zapaliły się składowane materiały w kotłowni.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do dyżurnego rawickich strażaków w niedzielę o godz. 22.28 (19.06.2022). Wynikało z niego, że w piwnicy budynku mieszkalnego panowało silne zadymienie. Na szczęście, wszyscy mieszkańcy samodzielnie opuścili budynek. Nikt nie ucierpiał.

Jak wynika z ustaleń strażaków, z pieca centralnego ogrzewania wypadł żar. W pobliżu znajdowały się materiały palne. Ogień szybko się na nie rozprzestrzenił.

W pierwszej fazie działania polegały na zabezpieczeniu terenu akcji i odłączeniu zasilania. Strażacy weszli do środka budynku w aparatach ochrony dróg oddechowym. Szybko ugasili palące się materiały składowane w kotłowni, później przystąpili do oddymiania.

W wyniku pożaru zniszczeniu uległo oprzyrządowanie pieca, a także instalacja wodna. Opalone zostały także ściany w piwnicy. Wstępnie, straty oszacowano na 8 tysięcy złotych.

Na miejscu pracowali strażacy ochotnicy z Jutrosina i Śląskowa, a także strażacy zawodowi z Rawicza. Działania zakończyli po blisko dwóch godzinach. 

Czytaj także: Pożar w Skrzyptowie

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE