Reklama

Praca wre na budowie przy ZSZ. Warsztaty za 18 mln zł

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego mają się zakończyć spacery młodzieży z Zespołu Szkół Zawodowych do warsztatów przy ul. Sienkiewicza. Nowoczesna hala oraz kolejny budynek dydaktyczny powstają przy ZSZ na ul. Hallera. Swój realny wkład w te obiekty mają też uczniowie.

Reklama

Blisko 18 milionów złotych wynosi koszt inwestycji Powiatu Rawickiego. Zadanie polega na budowie nowych warsztatów oraz części dydaktycznej przy ZSZ w Rawiczu. Sporą część - ponad 15 milionów zł - stanowi dofinansowanie, uzyskane w konkursie zorganizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.

Szkoła zawodowa, która jest naszym największym zespołem, zasługuje na nowe warsztaty. To realna potrzeba, bo placówka ma duży wpływ na lokalny rynek pracy i wobec niej są też spore oczekiwania od strony pracodawców - mówił Adam Sperzyński, starosta rawicki w momencie podpisania umowy dofinansowania.

Co powstanie?

W tej chwili szkoła funkcjonuje w trzech lokalizacjach - w kompleksie przy ul. Hallera, przy ul. Grota Roweckiego i ul. Sienkiewicza. To ma się zmienić.

Rozbudowa pozwoli na to, by wszyscy uczniowie mogli się uczyć w jednym miejscu, bez konieczności przemieszczania się - wyjaśnia starosta Adam Sperzyński

Wraz z nadejściem nowego roku szkolnego, mają się zakończyć spacery uczniów do dotąd użytkowanych warsztatów przy ul. Sienkiewicza. Docelowo, budynek ten powiat chce sprzedać. Uczniowie mają za to korzystać z nowoczesnej hali warsztatów przy ul. Hallera. 

Rawicz. Nowoczesne sale w ZSZ

Od zera stawiany jest też nowy budynek - z myślą o dydaktyce. Łącznie, będzie aż 66 pomieszczeń, z nowoczesnym wyposażeniem. Wprowadzone zostaną zajęcia, m.in. z kuchnii molekularnej. 

Będą też wyposażone pracownie, m.in. mechaniczna, operatora obrabiarek skrawających, elektryczna, biologiczna, informatyczna, językowa czy sale technika logistyka, ekonomisty czy teleinformatyka - wymienia Daria Jagła, p.o. dyrektora ZSZ w Rawiczu. - Wierzymy w to, że szkoła będzie na miarę XXI wieku. Jak widać, obiekt już stoi, okna są zamontowane. Budynek zaczyna nabierać kształtów - dopowiada. 

Według założeń, obiekt ma zostać oddany wraz z nadejściem roku szkolnego. Wpływ na prace mogą mieć jednak warunki atmosferyczne. Jednak, wiele wskazuje, że wszystko przebiegnie zgodnie z planem.

Jak widać, prace postępują. Wierzymy, że termin zostanie dochowany. Cieszymy się, że powstaje coś nowego. Wymaga to od nas jednak ogromnych nakładów pracy i organizacji funkcjonowania na co dzień, zarówno dla nauczycieli i uczniów - zauważa dyrektorka.

Uczniowie technikum też budują

Przyszli absolwenci szkoły też będą mieli swój wkład w to, jak obiekty będą wyglądały.  Młodzież, ucząca się w zawodzie technik budownictwa, jeden dzień w tygodniu spędza na budowie.

Ta budowa znajduje się na terenie ich szkoły, a to niecodzienne - podkreśla Daria Jagła. - Oni najlepiej będą zorientowani, kiedy i który kamień został tutaj dołożony. Oni też będą tą naszą chodzącą historią - podsumowuje dyrektorka.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE