Reklama

Prace na czterech stadionach. Zmiany są widoczne

Opublikowano: ndz, 19 kwi 2020 21:44
Autor:

Prace na czterech stadionach. Zmiany są widoczne - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Blisko 180 tysięcy złotych wyniosą koszty remontu na czterech stadionach sportowych w: Rawiczu, Sarnowie i Dębnie Polskim. Sprawdziliśmy, co się dzieje na tych obiektach. 

Prace zostały zaplanowane zanim wybuchła epidemia koronawirusa. Do niektórych z nich wynajęto firmy zewnętrzne.

Siedziska wymieniono na stadionie im. Floriana Kapały, a także przy ul. Spokojnej. Zmienia się oblicze stadionu speedrowerowego przy ul. Broniewskiego. Prace związane z usunięciem nawierzchni, co prawda, wykonano w 2017 roku, jednak w ostatnich dniach na obiekcie znów zaczął się ruch. Pracownicy OSiR-u zdemontowali wiatę służącą jako magazyn sprzętu. Siedziska z obiektu są odnawiane i trafiają, m.in. na stadion żużlowy, kąpielisko w Sierakowie czy do sali przy ul. Kopernika i na korty tenisowe. Wymieniane jest ogrodzenie - na odcinku od kortu tenisowego do budynku warsztatowego. Tym zajmuje się firma Siatmar. - Docelowo na tym terenie ma powstać boisko wielofunkcyjne z opcją lodowiska. Wszystko zależy jednak od możliwości budżetowych gminy. Na tę chwilę staramy się stworzyć mini boisko do piłki nożnej - wyjaśnia Maciej Szymkowiak, dyrektor rawickiego OSiR-u. Wiadomo, że tablica z rowerem nie zniknie. Trafiła do osoby prywatnej, która ma pomysł na jej zagospodarowanie. - Umieścimy ją w widocznym miejscu na terenie byłego toru speedrowerowego - przyznaje Maciej Szymkowiak.

Prace ruszyły także na stadionie Pelikana w Dębnie Polskim. Tam budowane jest oświetlenie. Ta inwestycja realizowana jest w ramach budżetu obywatelskiego. - Wierzę, że do czerwca będziemy mieli już to oświetlenie. Dodatkowo, w ostatnich tygodniach zostały zamontowane nowe trybuny dla 200 osób - przekazuje Łukasz Bojdo, trener Pelikana Dębno Polskie. Dodaje, że w planach jest także ogrodzenie trybun. - Choć nie możemy trenować i grać, jest to mały plusik, że stan infrastruktury się nam poprawia - cieszy sie szkoleniowiec. - Dziękujemy miastu, wszystkim, którzy oddali na nasz projekt głosy, ale i OSiR-owi za współpracę.

Stadion przy ul. Spokojnej. Koszt: 15 tys. 681 zł. Wymieniono 391 siedzisk na całości środkowego sektora i częściowo bocznego (za niespełna 11.600 zł). Prowadzona jest wymiana ogrodzenia od strony ul. Broniewskiego (za blisko  4.100 zł)

Stadion im. Floriana Kapały. Koszt 23 tys. 866 zł. Wymieniono ponad 800 sztuk siedzisk. Zakup i montaż został przeprowadzony przez pracowników Ośrodka Sportu i Rekreacji. 

Stadion w Dębnie Polskim. Koszt: 98 tys. 719 zł (w tym 48 tys. 597 zł z budżetu obywatelskiego). Zakupiono trybunę 3-rzędową na 168 miejsc siedzących (za niespełna 43 296,00). Trwa budowa ogrodzenie trybun od strony boiska (ponad 6.800 zł) i oświetlenia stadionu (zadanie w ramach budżetu obywatelskiego za 48.597,30 zł)

Stadion Leśny w Sarnowie. Koszt 40 tys. 281 zł. Ukończono remont szatni i toalety zewnętrznej (za 8.600 zł). Trwa wymiana ogrodzenia, 2 bram wjazdowych oraz 2 furtek przystosowanych dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich (za ponad 21.800 zł) oraz montaż systemu monitoringu na obiekcie sportowym oraz placu zabaw NIVEA (za niespełna 10.000 zł).

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE