Występowały gwiazdy, wybierano miss
Położony w bardzo bliskim sąsiedztwie centrum Miejskiej Górki, przy Dąbroczni, park miejski to miejsce z bogatą historią, które już wkrótce ponownie tętnić będzie życiem. Założony w 1963 roku, rozległy obszar o powierzchni 11 hektarów przez dekady służył mieszkańcom jako centrum rekreacji i kultury.
W muszli koncertowej z 1965 roku, której konstrukcję - w czynie społecznym - montowali pracownicy cukrowni, odbywały się niezapomniane koncerty gwiazd, takich jak Halina Frąckowiak i Andrzej Rybiński, festyny, dożynki, a nawet wybory miss podczas "Sierpniówek". Park był świadkiem niezliczonych zabaw tanecznych i plenerowych imprez w ramach Dni Miejskiej Górki.
Choć w ostatnich latach park stał się spokojniejszym miejscem, cenionym jedynie przez spacerowiczów i biegaczy, to już niedługo szykuje się wielki powrót.
Stare miejsce, nowa energia
Za kilka tygodni park ponownie stanie cię centrum wydarzeń. I będzie to powrót w wielkm stylu. Z powodu trwającego remontu drogi Annnopol - Miejska Górka baza ogólnopolskiego maratonu kolarskiego Od Świtu do Zmierzchu została przeniesiona właśnie do parku miejskiego. Organizatorzy postanowili "wycisnąć" z tej niezwykłej lokalizacji wszystko, co się da.
30 sierpnia 2025 roku park ponownie ożyje, nie zabraknie w nim bowiem akcentów sportowych, dobrego jedzenia i muzyki. Zaplanowano mnóstwo atrakcji, które z pewnością przyciągną tłumy. Znajdzie się w nim:
- Start i meta maratonu oraz rajd rowerowy rozpoczynający się w parku.
- Rozbudowana strefa gastronomiczna z grillem i street foodem.
- Imprezy towarzyszące dla dzieci, zapewniające rozrywkę najmłodszym: wyścig dla dzieci w ramach maratonu kolarskiego - Mistrzowie Małych Kółek 2025, animacje, tory przeszkód, dmuchane zamki, zabawy i konkursy, mini tor Runaway Drogbruk Junior.
- Wieczorny koncert DJ-a, który rozgrzeje park do białego rana.
- Przygotujcie się na powrót miejsca, które wielu nosi w sercu – z nową energią, nowymi ludźmi i tą samą magią, którą czuliśmy kiedyś - deklarował Karol Walkowiak w kwietniu tego roku.
"Robimy to dla mieszkańców"
Prace w parku miejskim rozpoczęły się niemal od razu, a w ostatnich dniach stają się coraz bardziej intensywne. Widać już duże zmiany. Przede wszystkim zieleń została uporządkowana i oczyszczona. Muszla koncertowa ma nową barierkę, ale na odrestaurowanie i malowanie czeka do ostatniej chwili, by w czasie wakacji nie została jeszcze "udekorowana" w niepożądany sposób.
- Generalnie to, że robimy tutaj maraton to jest jedno, ale chcemy, by nasza impreza była tyko początkiem. Robimy to dla mieszkańców. Porządkujemy część leśną, jest już prąd, będą nowe ławki i oświetlenie, a także monitoring. Mamy nadzieję, że wrócą w to miejsce także inne wydarzenia, a i miejskogóreczanie będą tu częściej przychodzić. Zależy nam, by tchnąć w to życie – mówi Karol Walkowiak.
Efekt wszystkich prac będzie można zobaczyć 30 sierpnia, gdy w sercu parku "zadzieje się magia" - nad muszlą stanie profesjonalna scena, pojawią się stoiska gastronomiczne, food trucki, namioty, stoły i ławki.
Park będzie wówczas bazą dla uczestników Maratonu od Świtu do Zmierzchu, rajdu rowerowego (łącznie ponad 700 osób), zawodów dla dzieci, a wieczorem zaplanowana jest zabawa, która ma połączyć pokolenia i być niezapomnianym zakończeniem lata.
- Spodziewamy się około 1,5 tysiąca osób. Około 50 osób jest bardzo zaangażowanych w przygotowania. Mamy nadzieję, że wszystko się uda tak jak chcemy, już dziś zapraszamy. Zaczynamy od 7.00 rano i bawimy się do 2.00. Cały dzień będzie się tu działo! - zaznaczają pracownicy Walbetu.