Reklama

Prawie 750.000 zł przepadnie powiatowi

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Grzegorz Heluszka

Prawie 750.000 zł przepadnie powiatowi - Zdjęcie główne

Przejście na ulicy Piłsudskiego miało być zmodernizowane | foto Grzegorz Heluszka

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Powiat Rawicki miał otrzymać dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na przebudowę pięciu przejść dla pieszych. Starosta Adam Sperzyński potwierdza, że samorząd z dofinansowania zrezygnował. Dlaczego?

Dzięki rządowemu wsparciu miało powstać na drogach powiatowych 5 nowoczesnych przejść dla pieszych - w Chojnie, Golejewku, Grąbkowie, Szkaradowie oraz przy ul. Przyjemskiego w Sierakowie. W ramach projektu istniejące pasy miały zostać zmodernizowane oraz zaplanowano wytyczenie nowych przejść dla pieszych, zamontowanie sygnalizacji świetlnej wraz z radarem prędkości i czujników ruchu, a także wykonanie chodników przy przejściach. Inwestycja została wyliczona na ponad 1 milion zł, z czego ponad 750.000 zł miało pochodzić z dofinansowania. 

Jak przekazuje starosta Adam Sperzyński, urząd zrezygnował z realizacji tych wniosków. - Kosztorysy tych zadań przy takim wzroście kosztów realizacji jaki ostatnio obserwujemy były mocno niedoszacowane. Dzieje się to nie tylko u nas. Na przykład Powiat Leszczyński na siedem projektów zrezygnował z realizacji trzech - wyjaśnia starosta. - Nie otrzymaliśmy również ostatecznych i wiążących deklaracji wsparcia tych inwestycji od żadnej z trzech gmin na terenie których miały być realizowane - dodaje włodarz powiatu.

Adam Sperzyński wyjaśnia, że w roku bieżącym ma zostać ogłoszony nowy nabór z

tego samego programu i wtedy powiat ponownie złoży wniosek na wszystkie 5 przejść po aktualizacji kosztorysów, jak również po niewielkiej korekcie samych projektów. Nadmienia, że włodarze gmin w których miały być prowadzone inwestycje o tym fakcie wiedzą i ma nadzieję, że wykonanie tych planów przesunie się tylko o rok.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy