Reklama

Przedszkolaki w „zaczarowanym świecie bombek”

Opublikowano:
Autor:

Przedszkolaki w „zaczarowanym świecie bombek” - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia oraz pytania zadawane przez przedszkolaków dotyczące przygotowania ozdób świątecznych skłoniły nauczycielki z Miejskiej Górki do zorganizowania ciekawej wycieczki. - Aby rozwiać wszelkie wątpliwości i odpowiedzieć na nurtujące przedszkolaki pytania we wtorek (6 grudnia) udaliśmy się na wycieczkę do ,,Świata bombki’’ w Krośnicach - mówi nauczycielka Krystyna Olejniczak.

W zaczarowanym świecie bombek dzieci mogły zapoznać się z całym procesem powstawania świątecznych ozdób.

- Wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania pomieszczeń, gdzie odbywał się pierwszy etap, czyli podgrzewanie, cięcie i dmuchanie szklanych bombek. Były to nie tylko kule, ale również zwierzątka, ptaszki, aniołki i gwiazdorki - opisuje nauczycielka i dodaje, że szczególne zainteresowanie przedszkolaków wzbudziło srebrzenie bombek, które dzieci nazwały określeniem „czary mary”. - Następnie mieliśmy możliwość obejrzenia, jak panie malowały i ręcznie zdobiły bombki. Przedszkolaki chętnie dotykały paluszkami kolorowego brokatu, który po chwili mienił się na ich twarzach i rękach - twierdzi Krystyna Olejniczak.

Na koniec pobytu w Krośnicach odbył się mini-konkurs wiedzy przedszkolaków o bajkowych bohaterach namalowanych na bombkach.

- Zadaniem dzieci było rozpoznanie i nazwanie ich oraz udzielanie odpowiedzi, z jakiej pochodzą bajki, z czym poradziły sobie bez przeszkód. Dzień pełen wrażeń dobiegał końca, ale tuż przed wyjściem każdy przedszkolak otrzymał bombkę z imieniem - mówi nauczycielka Krystyna Olejniczak.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE