Reklama

Przedszkole w Dubinie szuka dyrektora

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Adobe Stock

Przedszkole w Dubinie szuka dyrektora - Zdjęcie główne

foto Adobe Stock

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jeszcze przez kilka dni prowadzony jest konkurs na stanowisko dyrektora przedszkola w Dubinie. Obecnie placówka jest kierowana przez osobę pełniącą obowiązki dyrektora.

W zeszłym (2022) roku w gminie Jutrosin odbyły się konkursy na dyrektorów sześciu z siedmiu placówek oświatowych. Poszukiwano szefów dla przedszkoli w: Jutrosinie, Szkaradowie i Dubinie, szkół podstawowych w: Szkaradowie i Dubinie oraz Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Jutrosinie. Skuteczne okazały się konkursy dla obu placówek w Szkaradowie oraz dla Zespołu Szkół w Jutrosinie. Natomiast w pozostałych placówkach wyznaczono osoby, którym powierzono obowiązki dyrektorów na określony przepisami czas. 

Na krótko w Dubinie

W wyniku zeszłorocznych rozwiązań kierowanie przedszkolem w Dubinie powierzono Magdalenie Samol, która była już pełniącą obowiązki w tej placówce, a zarazem jest w niej nauczycielem. Obowiązki dyrektora powierzono jej na 12 miesięcy. Jak wyjaśnia Kinga Szymkowiak z jutrosińskiego urzędu miasta, ogłoszenie konkursu jest regulowane przez odpowiednie przepisy.

Szereg wymagań

Osoby zainteresowane kierowaniem dubińskim przedszkolem muszą spełnić szereg wymagań, które szczegółowo są określone w ogłoszeniu umieszczonym w Biuletynie Informacji Publicznej gminy Jutrosin. Nowy dyrektor powinien, m.in.:

  • być nauczycielem mianowanym lub dyplomowanym oraz posiadać odpowiednie kwalifikacje do zarządzania palcówkami oświatowymi,
  • mieć co najmniej pięcioletni staż pracy pedagogicznej na stanowisku nauczyciela lub pięcioletni staż pracy dydaktycznej na stanowisku nauczyciela akademickiego,
  • posiadać pełną zdolność do czynności prawnych i korzystać z pełni praw publicznych,
  • nie być prawomocnie ukarany karą dyscyplinarną,
  • nie być skazany prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe. 

Dokumenty w marcu

Wymagane dokumenty należy dostarczyć do 10 marca 2023r. do sekretariatu Urzędu Miasta i Gminy w Jutrosinie, ul. Rynek 26. Jak zaznacza urząd, oferty należy składać wyłącznie w formie pisemnej w zamkniętych kopertach z podanym adresem zwrotnym, adresem e-mail i dopiskiem „Konkurs na stanowisko dyrektora Przedszkola w Dubinie, Dubin 143, 63-930 Jutrosin ”. W przypadku przesłania oferty listem poleconym liczy się data doręczenia przesyłki do sekretariatu urzędu.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy