Reklama

Przetarg na remont ulicy Żniwnej w Masłowie ogłoszony

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Przetarg na remont ulicy Żniwnej w Masłowie ogłoszony - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ulica Żniwna w Masłowie - jednej z największych wiosek w gminie Rawicz - ma wreszcie zostać przebudowana. Mieszkańcy od lat domagają się przeprowadzenia inwestycji.

Rawicki samorząd 19 stycznia 2023 r. ogłosił przetarg na przebudowę ulicy Żniwnej w Masłowie wraz z jej odwodnieniem oraz przebudową sieci wodociągowej. 

Na remont czekają od lat

Nawierzchnia ulicy jest bardzo dziurawa i nierówna, widać, że wielokrotnie była łatana różnymi materiałami. Dodatkowo, po opadach w koleinach stoi woda. O konieczności remontu mówiło się od lat.

"Żniwna zostala zniszczona, a była zrobiona w czynie przez mieszkancow. Do tej pory jeździmy po kretowisku, gdzie powstajace po każdych opadach dziury zasypuje się od lat jakąś mieszanką żwiru ze smołą i tak w koło. Ustalenia podawane do wiadomości publicznej mówiły, że nowa nawierzchnia miała być wykonana przez firmę, która instalowała kanalizację i była zobowiazana do doprowadzenia nawerzchni do stanu pierwotnego. Tak się nie stało" - komentowali mieszkańcy pod innymi informacjami dotyczącymi remontu rawickich dróg i ulic.

Burmistrz Grzegorz Kubik wielokrotnie deklarował, że i na tę inwestycję przyjdzie czas. Właśnie naszedł. Zadanie ma zostać zakończone w 2024 roku.

Po modernizacji Żniwna ma zyskać nową, asfaltową nawierzchnię, a przy okazji także chodnik z kostki brukowej. 

Przy okazji sprawdzą ceny na rynku budowlanym

Na oferty od zainteresowanych wykonawców gmina czeka do 7 lutego. Na inwestycję tę pozyskano dofinansowanie z rządowego programu Polski Ład w wysokości 2 mln zł. 

- To pierwszy przetarg ogłoszony w tym roku. Dzięki temu zobaczymy także, jak obecnie wyglądają ceny na rynku budowalanym. Zrobimy rozeznanie dla kolejnych zadań - mówi burmistrz Grzegorz Kubik. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE