Reklama

Radni proponują dopłaty za zbieranie deszczówki

Opublikowano: pon, 25 maj 2020 11:00
Autor:

Radni proponują dopłaty za zbieranie deszczówki - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Radni z klubu Samorządni PRA zaproponowali wdrożenie programu pomocy finansowej dla mieszkańców, którzy chcą zainwestować w systemy gromadzenia wód opadowych na swoich posesjach.

Stosowny projekt uchwały trafił do rąk przewodniczącego rady oraz burmistrza. Samorządni PRA chcą, aby gmina dofinansowała 80% kosztów budowy oraz remontu już istniejących systemów deszczowych, służących do zatrzymywania i wykorzystywania deszczówki i wód z roztopów.

Na ten cel można by było uzyskać do 4 tys. zł. Beneficjentami mogłyby być wyłącznie osoby posiadające nieruchomości na terenie gminy.

- W ramach programu można by było między innymi założyć ogród deszczowy w pojemniku albo w gruncie, wybudować muldę lub studnię chłonną czy podziemny zbiornik na wodę opadową lub postawić naziemny wolno stojący zbiornik na wodę opadową z dachu - uzasadniają swoją propozycję radni.

Burmistrz Grzegorz Kubik nie chce wyrażać opinii o projekcie, dopóki radni nie przedstawią konkretnych wyliczeń i nie wskażą źródeł finansowania.
- Czekamy na więcej precyzyjnych informacji i wtedy będę mógł szerzej odnieść się do tej kwestii - odpowiedział włodarz, gdy zapytaliśmy, czy jest skłonny poprzeć inicjatywę opozycji.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE