Reklama

Wyższa pensja burmistrza Jutrosina. Podwyżki także dla radnych

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: archiwum

Wyższa pensja burmistrza Jutrosina. Podwyżki także dla radnych - Zdjęcie główne

Romuald Krzyżosiak | foto archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Na poniedziałkowej sesji w Jutrosinie rajcy uchwalili nową pensję dla burmistrza Romualda Krzyżosiaka. Podnieśli także swoje uposażenia oraz diety sołtysów.

Reklama

W pierwszej kolejności pod obrady wpłynęła uchwała ustalająca nowe wynagrodzenie dla burmistrza Romualda Krzyżosiaka. Wliczając wszystkie składniki, nowe wynagrodzenie włodarza wyniesie 16.459,50 zł brutto.

Według przepisów, które nałożyły na samorządy konieczność podniesienia pensji - m.in. włodarzom gmin - do wymaganego poziomu, wynagrodzenie będzie wyrównane od sierpnia.

Warto wspomnieć, że do tej pory burmistrz Jutrosina zarabiał 8.275 zł - najmniej ze wszystkich włodarzy w powiecie. Nowe wynagrodzenie jest więc o 100 % wyższe.

W czasie obrad było obecnych 12 radnych, w tej kwestii 8 było za, natomiast 4 wstrzymało się od głosu. 

Dziękuję wysokiej radzie za podjęcie uchwały w sprawie mojego wynagrodzenia - skomentował głosowanie burmistrz Romuald Krzyżosiak. 

Kolejna uchwała, którą poddano pod obrady, obejmowała wzrost diet radnych. Wywołała ona ożywioną dyskusję.

Ostatecznie głosami 8 radnych za i 4 przeciw ustalono nowe stawki diet dla radnych. Od 1 stycznia wzrosną o 200 zł i wyniosą odpowiednio: 1.400 zł dla przewodniczącego rady, 650 zł dla wiceprzewodniczącego, 630 zł dla przewodniczącego komisji oraz 600 zł dla pozostałych radnych.

Nie zapomniano o sołtysach i przewodniczącym samorządu mieszkańców Jutrosina. Jak wspomniała sekretarz gminy Paulina Drozdowska, ich uposażenie było na tym samym poziomie od 2015 roku. W tym przypadku również zdecydowano o podwyżce o 200 zł miesięcznie.

O wysokości diety decyduje wielkość sołectwa. I tak sołtysi Bartoszewic, Bielaw, Janowa, Jezior, Nad Stawem, Ostój, Nowego Sielca, Starego Sielca, Szymonek, Zaborowa i Zmysłowa dostaną 500 zł. Sołtysi Domaradzic, Grąbkowa, Pawłowa, Płaczkowa, Rogożewa i Śląskowa - 520 zł. Po 550 zł będą wynosiły diety sołtysów Dubina i Szkaradowa oraz przewodniczącego rady osiedla w Jutrosinie. 

Warto przypomnieć, że uchwały w sprawie wynagrodzeń włodarzy podjęto już w gminach Rawicz i Bojanowo, a dzień przed świętami zajęła się tym rada powiatu.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy