Reklama

Radny z Jutrosina stracił mandat. Wydał oświadczenie

Opublikowano: czw, 2 gru 2021 13:00
Autor: | Zdjęcie: Malwina Urbanowicz

Radny z Jutrosina stracił mandat. Wydał oświadczenie - Zdjęcie główne

foto Malwina Urbanowicz

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mariusz Grzywaczewski potwierdza, że nie odwołał się od postanowienia Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniu, który podtrzymał decyzję rady miejskiej o wygaszeniu jego mandatu.

Mandat dotyczasowemu radnemu Mariuszowi Grzywaczewskiemu, rada miejska wygasiła w czerwcu. Okazało się, że nie złożył on w określonych przepisami terminach oświadczenia majątkowego. Mariusz Grzywaczewski tłumaczył, że to ze względu na chorobę i od decyzji rady miejskiej odwołał się do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Sąd - postanowieniem z października - utrzymał jednak w mocy uchwałę o wygaszeniu mandatu. 

Radny - pomimo wcześniejszej zapowiedzi - że wyczerpie drogę odwoławczą, postanowił, że od orzeczenia WSA nie będzie apelował. W oświadczeniu, które przesłał naszej redakcji wyjaśnia, że był przekonany, iż - ze względu na stan swojego zdrowia - w świetle prawa, nie może złożyć oświadczenia majątkowego.

Radny jest przedstawicielem władzy lokalnej. Wykonując swoje prawa i obowiązki, powinien kierować się przede wszystkim dobrem wspólnoty samorządowej. Zatem biorąc powyższe pod uwagę, celem nieprzedłużania stanu niepewności w pełnieniu przeze mnie funkcji radnego, podjąłem decyzję o niewnoszeniu skargi kasacyjnej od wyroku sądu oddalającego moją skargę i w rezultacie zgodziłem się na wynikające z tego konsekwencje, w postaci wygaśnięcia mandatu radnego - podkreśla Mariusz Grzywaczewski. - Dziękując za dotychczasową współpracę, jestem jednocześnie przekonany, że dalsze prace Rady Miejskiej Jutrosina, będą zmierzały przede wszystkim na rzecz dobra mieszkańców z uwzględnieniem interesów wszystkich obywateli lokalnej wspólnoty.

W związku z zaistniałą sytuacją, w ciągu 3 miesięcy od daty doręczenia prawomocnego wyroku, komisarz wyborczy ogłosi wybory uzupełniające w okręgu, z którego w 2018 roku startował Mariusz Grzywaczewski. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (6)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • miesiąc temu | ocena +3 / -0

  mmm

  niech Pan startuje na burmistrza!

 • 2 miesiące temu | ocena +3 / -8

  samorządowiec

  Żenujący spektakl się kończy, niesmak pozostanie.

 • 2 miesiące temu | ocena +6 / -6

  Alicja

  Bardzo mi przykro w związku z zaistniałą sytuacją. Mam nadzieję, że Pan Radny wróci szybko do zdrowia i będzie miał siłę zawalczyć o kolejną (następna) kadencję. Zdrowia przede wszystkim! I mam nadzieję, że znajdzie Pan w sobie siły, żeby walczyć o siebie i o nas!

 • 2 miesiące temu | ocena +6 / -9

  Ola

  Może w końcu nastanie spokój w Jutrosinie.

 • 2 miesiące temu | ocena +1 / -2

  Czytelnik

  Mirosław czy Mariusz?

 • 2 miesiące temu | ocena +2 / -5

  mama i tata

  dura lex ...