Reklama

Radny zauważył na rynku wadliwą kostkę brukową

Opublikowano: pt, 28 sie 2020 15:00
Autor:

Radny zauważył na rynku wadliwą kostkę brukową - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Na ostatniej sesji radny stowarzyszenia Samorządni PRA, Mariusz Suchanecki zwrócił uwagę, że kostka, która jest kładziona na rynku, w niektórych miejscach - jego zdaniem - ma złą jakość.

Jak twierdzi, wady zauważył w północnej części rynku.
- Drobna kostka jest połamana, ma różne odcienie, co bardzo nieciekawie wyglada. Chciałbym się dowiedzieć, co gmina robi w tej sprawie, żeby zapobiec układaniu takiej kostki - interpelował radny, pytając jednocześnie, czy nad inwestycją jest sprawowany właściwy nadzór.

Burmistrz Grzegorz Kubik przyznaje, że rzeczywiscie taka sytuacja miała miejsce - w pasie nawierzchni po północnej stronie ratusza. - Jest to pas, który zaczęto układać tuż po przerwie związanej z koronawirusem - przypomniał Grzegorz Kubik..

Wykonawca, firma Polskie Surowce Skalne przerwała wtedy prace na dwa tygodnie

Burmistrz zwrócił się też bezpośrednio do radnego Suchaneckiego.
- Jeśli pan radny częściej, nie tylko okazjonalnie, po jakimś sygnale, odwiedza ten teren, to na pewno zauważył, że na tej przestrzeni przerwano prace ładnych parę tygodni temu - mówił burmistrz.

Zapewnił, że reakcja urzędu była natychmiastowa i niezwłocznie zarządzono wymianę kostki. - Wykonawca dwa, trzy dni temmu rozpoczął wymianę kostki w całym tym pasie. Myślę, że jest to przykład dobrego nadzoru, nie złego - ripostował Grzegorz Kubik.

O przyczynę użycia kostki o niewłaściwych parametrach chcieliśmy zapytać wykonawcę - firmę Polskie Surowce Skalne. Pełnomocnik spółki Piotr Duda oświadczył, że PSS nie udziela w tej sprawie żadnych informacji i odesłał nas do urzędu miejskiego w Rawiczu.

Burmistrz Grzegorz Kubik zapewnił, że wadliwa kostka zostanie wymieniona na taka samą, jaka jest położona na pozostałym obszarze rynku.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE