Reklama

Rawicz. Bezpłatna akcja dla chętnych. Kolejne rowery zostały oznakowane

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: KPP Rawicz

Rawicz. Bezpłatna akcja dla chętnych. Kolejne rowery zostały oznakowane - Zdjęcie główne

foto KPP Rawicz

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Już kilkadziesiąt osób ma oznakowane rowery w Rawiczu. W czwartek policjanci przeprowadzili akcję po raz drugi. Ponownie zainteresowanie było spore.

WIBEROO czyli Wielkopolski Bezpieczny Rower to nazwa nowej aplikacji, umożliwiającej mieszkańcom Wielkopolski oznakowanie swojego roweru. Rower trafia wtedy do internetowej bazy, a w przypadku jego utraty, można go samodzielnie zgłosić do zaginionych. Usługa daje możliwość dodatkowego zabezpieczenia roweru przed kradzieżą poprzez naniesienie indywidualnego numeru pojazdu na jego ramę. 

Rawicz. Znakowanie rowerów. Akcja dla każdego

Do usługi WIBEROO mogą przystąpić osoby, które spełnią kilka warunków: mają komputer lub urządzenie z dostępem do internetu i do poczty elektronicznej, a także telefon komórkowy; zapoznają się z regulaminem usługi - dostępnym TUTAJ i zaakceptują jego postanowienia, a w dniu znakowania posiadają przy sobie dowód osobisty i dokument potwierdzający własność roweru (np. dowód zakupu lub kartę gwarancyjną) i udzielą zgody, m.in. na wprowadzenie zmian w rowerze poprzez trwałe naniesienie metodą grawera indywidualnego numeru na ramę roweru. Policjanci podkreślają, że stosowana przez nich metoda może stanowić pretekst do zakwestionowania praw z tytułu udzielenia gwarancji bądź rękojmi przez producenta lub sprzedawcę. Grawerunek nanoszony jest od spodu ramy, w miejscu łączenia korb z suportem. Osoby, które mają nowe rowery, powinny zatem dokładnie przemyśleć, czy chcą do tej akcji przystąpić.

Co zyska właściciel roweru?

Po zarejestrowaniu przez policjanta roweru w usłudze WIBEROO, właściciel jednośladu otrzyma na swój numer telefonu informację o rejestracji. Właściciel - w ciągu 14 dni - ma obowiązek zalogowania się na stronie internetowej wiberoo.pl, by uaktywnić swoje konto. Loginem do konta jest podany podczas rejestracji numer telefonu użytkownika lub adres e-mail, na który podczas logowania uczestnik akcji otrzyma hasło.

Po zarejestrowaniu roweru w usłudze, na podany przez właściciela adres email zostanie przesłany certyfikat oznakowania roweru. Co ważne - w przypadku sprzedaży roweru lub jego kradzieży, właściciel powinien zamieścić stosowną informację na swoim koncie na portalu. 

Do tej pory policjanci w Rawiczu dwukrotnie przystąpili do oznakowania rowerów - 11 i 15 lipca. Akcja cieszyła się sporym zainteresowanie. Łącznie, funkcjonariusze oznakowali już kilkadziesiąt jednośladów.

Gdzie w najbliższym czasie odbędzie się znakowanie rowerów? Pod jakim numerem należy się umówić? Więcej na ten temat TUTAJ

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE