Reklama

Wykonawca multibiblioteki skończy prace na czas? [FILM]

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od grudnia zeszłego roku trwają prace przy przebudowie budynku dawnego gimnazjum dla potrzeb nowoczesnej multibiblioteki. Do terminu zakończenia prac pozostały niespełna dwa miesiące, a przed wykonawcą jeszcze sporo do zrobienia. Czy budowa zakończy się na czas?

Reklama

Gmach po byłym gimnazjum nr 1 w Rawiczu jest przebudowywany na nowoczesną multibibliotekę, która pomieści zbiory z głównej biblioteki oraz oddziałów na terenie miasta. Inwestycja jest częścią dużego projektu rewitalizacji centrum Rawicza. Prace za ponad 6 milionów złotych wykonuje firma Mat-Bud z Pępowa.

Co znajdzie się w budynku nowej multibiblioteki?

Po remoncie, w gmachu przy ulicy Buszy znajdą się nie tylko woluminy, ale też nowoczesne czytelnie i pomieszczenia dla wielu organizacji.

Na pierwszej kondygnacji znajdą się m.in. pomieszczenia MultiMuzyki, sala spotkań i magazyny, z kolei na drugiej - czytelnia, salonik prasowy, strefa ciszy, wypożyczalnia książek i sala regionalna - informował kilka miesięcy temu  w mediach społecznościowych Grzegorz Kubik, burmistrz Gminy Rawicz

Trzecia kondygnacja będzie służyła administracji, warsztatom oraz znajdzie się tam wypożyczalnia, strefa malucha i audiowizualna, natomiast na czwartej umiejscowione zostaną pomieszczenia aktywności lokalnej, coworking i strefa aktywności rodzinnej.

Z zaadaptowanych pomieszczeń w bibliotece będą też korzystać organizacje pozarządowe i kluby aktywizacji mieszkańców, będzie też wykorzystywana na potrzeby świetlicy socjoterapeutycznej - wyjaśniał w styczniu tego roku Bernard Piskorz, kierownik Biura Zarządzania Projektami i Funduszami w rawickim urzędzie miejskim.

Przed rawicką multibiblioteką powstanie Dziedziniec Kultury

Przed budynkiem, w miejscu boiska szkolnego powstanie zielona przestrzeń - Dziedziniec Kultury. Zgodnie z założeniem, ma on służyć integracji międzypokoleniowej.

Powstanie mały ogródek, gdzie mieszkańcy będą mogli przychodzić, sadzić i uprawiać roślinki - mówi Elżbieta Skrzypek, kierownik biura inwestycji kubaturowych UMGR

Multibiblioteka gotowa na czas?

Zgodnie z pierwotnym harmonogramem, prace mają zakończyć się w listopadzie. 

Według nas, wykonawca nie zmieści się we wskazanym terminie - nie ukrywa kierownik biura inwestycji.

Zdaniem urzędniczki, stopień zaawansowania prac, względem pierwotnego harmonogramu wskazuje, że opóźnienie może wynosić około 2 miesięcy.

Wykonawca zapewnia jednak, że zakończy prace zgodnie z umową - dodaje przedstawicielka urzędu.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy