27 grudnia, w rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego, od dziś ustanowioną Narodowym Dniem Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego, delegacje rawiczan złożyły kwiaty, aby oddać hołd powstańcom. Uroczystości odbyły się na cmentarzu parafialnym, u stóp obelisku upamietniającego poległych Powstańców Wielkopolskich. Wiązanki kwiatów złożono również pod tablicą pamiątkową przy pomniku Żołnierza polskiego oraz zapalono znicze na grobach powstańców w Zielonej Wsi. O godz. 16.00 w Muzeum Ziemi Rawickiej odbędzie się uroczystość wręczenia tablic pamiątkowych rodzinom powstańców.
Dla upamiętnienia 103. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego, o godz. 16:40 we wszystkich miastach naszego powiatu zawyją syreny.
Komentarze (0)