Reklama

Rawicz. Kiedy zacznie się modernizacja ul. Piotra Skargi?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: D. Bela

Rawicz. Kiedy zacznie się modernizacja ul. Piotra Skargi? - Zdjęcie główne

foto D. Bela

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości O tym, że stan ul. Piotra Skargi w Rawiczu pozostawia wiele do życzenia, nie trzeba nikogo przekonywać. Jak podkreślał burmistrz Grzegorz Kubik, gmina zmodernizuje drogę, ale dopiero po przebudowie sieci gazowej.

Przypomnijmy. O remoncie ul. Piotra Skargi w Rawiczu głośniej zrobiło się w maju 2017 roku, kiedy burmistrz Grzegorz Kubik zdecydował o wstrzymaniu zapowiadanej od miesięcy inwestycji.

- Okazało się, że kanalizacja gazowa znajduje się zbyt płytko i nie można wykonać zaplanowanych prac budowlanych - stwierdził wtedy włodarz, a potwierdził to rzecznik prasowy Polskiej Spółki Gazownictwa.

Sprawa miała wyjść na jaw dopiero po tym, jak gmina podpisała umowę z firmą, której zleciła przebudowanie drogi.

- Rozmawiamy z wykonawcą, żeby przesunąć to zadanie na inny czas albo rozwiązać umowę - podkreślał wówczas burmistrz. - Gazownicy poinformowali nas, że przypuszczalny termin przebudowy sieci gazowej to 2018 rok. Umowa zawarta z wykonawcą inwestycji drogowej została rozwiązania za porozumieniem stron. Bezzasadne było podtrzymywanie umowy bez konkretnego terminu realizacji - podało Centrum Informacyjne Burmistrza.

Jak czytamy na stronie internetowej gminy, Polska Spółka Gazownictwa na początku grudnia 2017 roku informowała rawickich urzędników, że przebudowa sieci gazowej znajduje się na liście inwestycji oczekujących do realizacji. Terminu realizacji inwestycji nie wskazano.

Burmistrz natomiast podtrzymywał swoje stanowisko, że inwestycja zostanie uwzględniona w budżecie gminy i zrealizowana dopiero po przebudowie sieci gazowej.

Rawiczanin zapytał burmistrza o przebudowę ul. Piotra Skargi

Niewiele działo się w tej sprawie przez kolejne lata. W 2021 roku z pytaniami do burmistrza zgłosił się rawiczanin. Zapytał o modernizację drogi.

- Gmina Rawicz sporządziła dokumentację projektową na przebudowę ul. Piotra Skargi, a przedmiotowa droga jest uwzględniona w wieloletniej prognozie finansowej na lata 2022/2023 - odpowiedział burmistrz na wniosek rawiczanina. 

Włodarz gminy podkreślał także, że przebudowę drogi musi poprzedzić przebudowa sieci gazowej. Bez niej inwestycja gminna nie może zostać rozpoczęta.

We wrześniu 2021 roku otrzymaliśmy odpowiedź od Polskiej Spółki Gazownictwa, odpowiedzialnej za przebudowę sieci. 

- Modernizacja sieci gazowej w ul. Piotra Skargi w Rawiczu została ujęta w projekcie Planu Inwestycyjnego Polskiej Spółki Gazownictwa na lata 2022-2024. Zakładany termin jej ukończenia to pierwszy kwartał 2023 roku - informowali przedstawiciele Departamentu Komunikacji PSG.

Kiedy rozpoczną się prace?

Rok 2023 rozpoczął się. Żadnych prac - na razie - nie widać. Kiedy zatem ruszą?

- To zadanie będzie realizowane. Z uwagi na panujące warunki atmosferyczne, w uzgodnieniu z Urzędem Miejskim Gminy Rawicz, prace zaplanowane zostały na marzec i kwiecień br. - odpowiedział Grzegorz Cendrowski, rzecznik prasowy Polskiej Spółki Gazownictwa.

Jak dopowiada Centrum Informacyjne Burmistrza Rawicza, po przebudowie sieci gazowej w 2023 roku - dzięki dofinansowaniu - samorząd planuje także przebudowę tej ulicy

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE