Reklama

Rawicz. Strażacy uczcili swoje święto (FOTO, FILM)

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Rawicz. Strażacy uczcili swoje święto (FOTO, FILM) - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
90
zdjęć

Udostępnij na:
Facebook
Wiadomości We wtorek, 23 maja 2023 r., w Domu Kultury w Rawiczu odbył się uroczysty apel z okazji obchodów Dnia Strażaka. Nie zabrakło odznaczeń, awansów, życzeń oraz prezentów.

Reklama

Uhonorowanie strażaków odznaczeniami czy wręczenie nominacji na wyższe stopnie służbowe - to podniosłe chwile, które towarzyszyły tegorocznym obchodom Dnia Strażaka w Rawiczu. Na uroczystości nie zabrakło, obok strażaków, zaproszonych gości - przedstawicieli władz Państwowej Straży Pożarnej, samorządowców, przedstawicieli Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, strażaków z ościennych komend, przedstawicieli innych służb mundurowych, firm i instytucji na co dzień współpracujących z komendą oraz parlamentarzystów.

Apel rozpoczął meldunek złożony przez dowódcę uroczystości - mł. asp. Marcina Marciniaka -  komendantowi powiatowemu PSP w Rawiczu. Następnie, swoje słowa do rawickich strażaków skierował komendant powiatowy PSP w Rawiczu - mł. bryg. Marcin Wysokiński.

- Dzisiejsza uroczystość Dnia Strażaka jest wyjątkową okazją, aby złożyć najserdeczniejsze życzenia i podziękowania wszystkim strażakom, którzy każdego dnia nieustannie poświęcają się dla dobra społeczeństwa. Drodzy strażacy, jestem niezmiernie wdzięczny, za wasze nieocenione poświecenie, determinację i profesjonalizm, który kładziecie na szalę każdego dnia. Wasza gotowość do stawienia czoła niebezpieczeństwom, niezależnie od skali czy natury, jest inspirująca dla nas wszystkich. Wasza odwaga stanowi najwyższy wzór, którym powinniśmy się kierować - mówił mł. bryg. Marcin Wysokiński.

Awanse podczas Dnia Strażaka w Rawiczu

Podczas uroczystości w rawickim Domu Kultury, strażakom podziękowano za codzienną służbę, wręczono odznaczenia, wyróżnienia oraz akty nominacyjne na wyższe stopnie służbowe.

Dwunastu strażaków pełniących służbę w korpusie aspirantów, podoficerów i szeregowych w rawickiej komendzie zostało awansowanych na wyższe stopnie służbowe:

do stopnia kapitana - mł. kpt. Leszek Kuczyński

w korpusie aspirantów
do stopnia aspiranta sztabowego - st. asp. Marek Janowski
do stopnia starszego aspiranta - asp. Paweł Wolny oraz asp. Paweł Balcerowiak
do stopnia aspiranta - mł. asp. Marcin Grzesiak oraz mł. asp. Marcin Strecker

w korpusie podoficerów
do stopnia ogniomistrza - mł. ogn. Zbigniew Giemza, mł. ogn. Mikołaj Kowalczuk oraz mł. ogn. Sławomir Zyber
do stopnia młodszego ogniomistrza - st. sekc. Wacław Organistka
do stopnia starszego sekcyjnego - sekc. Kamil Jurdeczka oraz sekc. Patryk Rakowski

Wyróżnienia i dyplomy

Wcześniej, bo 19 maja, podczas Wojewódzkich Obchodów Dnia Strażaka w Gnieźnie, Srebrnymi Medalami za Długoletnią Służbę, nadanymi przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę odznaczono: st. ogn. Tomasza Kordylasa oraz st. ogn. Łukasza Lorka. Brązowm odznaczono mł. asp. Rafała Kupczyka.
Natomiast Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji przyznał Brązową Odznakę "Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej" st. ogn. Przemysławowi Sierpowskiemu, st. ogn. Łukaszowi Lorkowi oraz mł. ogn. Jolancie Maćkowiak.

Dyplom okolicznościowy Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej za wzorową postawę i wysokie osiągnięcia w realizacji zadań służbowych otrzymał kpt. Leszek Kuczyński.

Podziękowali za wsparcie

Podczas uroczystości rawiccy strażacy wręczyli również pamiątkowe statuetki posłom, samorządowcom oraz przedstawicielom instytucji czy prywatnych firm, którzy wspierają ich na co dzień.

WRÓĆ DO ARTYKUŁU
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy