Reklama

Rawicz. W I Liceum Ogólnokształcącym w Rawiczu utworzono oddział przygotowawczy dla młodzieży z Ukrainy

Opublikowano: pt, 8 kwi 2022 12:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dziesiątka młodych obywateli Ukrainy uczy się w oddziale przygotowawczym w I Liceum Ogólnokształcącym w Rawiczu. To nowa inicjatywa placówki podjęta w uzgodnieniu z rawickim starostwem.

W poniedziałek (4 kwietnia 2022 roku) odbyło się spotkanie dotyczące oddziału przygotowawczego w rawickiej szkole ponadpodstawowej. Brali w nim udział Jakub Moryson, wicestarosta powiatu rawickiego, Katarzyna Łęcka, naczelnik Wydziału Oświaty, Promocji i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Rawiczu, Arnold Ratajski, dyrektor I LO w Rawiczu, koordynator ds. uchodźców - Tetiana Veresowa, a także młodzież.

Jak zauważa Arnold Ratajski, do szkoły stopniowo zgłaszali się młodzi obywatele Ukrainy. Najpierw była ich czwórka,  obecnie jest ich już dwunanaścioro.

Dla dziesięciu uczniów z rocznika 2005 i 2006 utworzono, w uzgodnieniu ze Starostwem Powiatowym w Rawiczu, oddział przygotowawczy. Kolejna dwójka trafiła już do klasy trzeciej. Młodzież z Ukrainy została wyposażona przez starostwo w „wyprawkę szkolną”.

- Uczniowie oddziałów przygotowawczych mogą skorzystać z możliwości intensywnej nauki języka polskiego, ponieważ w planie nauczania na jego naukę przeznaczono 10 godzin tygodniowo - relacjonuje dyrektor Arnold Ratajski. - Pozostałe przedmioty z zakresu kształcenia ogólnego będą realizowane zgodnie z podstawą programową w sposób dostosowany do możliwości uczniów. Najbliższe miesiące będą dla nich czasem nauki języka polskiego oraz aklimatyzacji w nowym środowisku. Po zmniejszeniu bariery językowej dokonanie świadomego wyboru dalszej drogi kształcenia będzie dla ukraińskiej młodzieży dużo łatwiejsze. Integracji uczniów sprzyja powołana w szkole grupa wsparcia pod opieką pedagoga - dodaje.

Wszyscy chętni do nauki w klasie przygotowawczej mogą zgłaszać się do sekretariatu I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu osobiście lub telefonicznie pod numerem: 65/545-44-82. 

- Jeśli będzie osoba, która przyjedzie do powiatu rawickiego, rocznikowo kwalifikuje się do szkoły ponadpodstawowej i chciałaby rozpocząć edukację, to ją przyjmiemy. Nauka potrwa do czerwca - podsumowuje dyrektor. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE