Reklama

Rawicz. Włamania i kradzieże na „Żuławach”. Szukali gotówki i biżuterii

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: archiwum portalu

Rawicz. Włamania i kradzieże na „Żuławach”. Szukali gotówki i biżuterii - Zdjęcie główne

foto archiwum portalu

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Na plagę włamań na południu Rawicza zwrócił uwagę nasz czytelnik. Niektóre z nich miały być zuchwałe.

Reklama

Rawicka policja potwierdza, że odnotowała takie sytuacje i szuka sprawców.
 
- Na osiedlach bloków, możliwe też, że inne rejony miasta, w ostatnim czasie jest plaga włamań. Na samych „Żuławach” było kilka przez ostatni krótki czas. Policja o niczym nie mówi, a ludzie po prostu zaczynają się bać... Może Waszej redakcji udałoby się ustalić coś w tej sprawie, bo włamania są już coraz bardziej zuchwałe - napisał czytelnik do redakcji.
 
Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z oficer prasową rawickiej jednostki policji. Asp. sztab. Beata Jarczewska potwierdza, że funkcjonariusze pomiędzy marcem a kwietniem otrzymali siedem zgłoszeń. W blokach na ul. Skrzetuskiego, Broniewskiego czy Władysława IV dochodziło do włamań lub usiłowania włamania.

- Grupa była zainteresowana biżuterią i pieniędzmi. Nic innego z mieszkań nie ginęło. Jeżeli nie było pieniędzy i biżuterii, wychodzili - mówi oficer prasowa.
 
Łącznie, straty sięgnęły kilku tysięcy złotych. Sprawcy wchodzili do mieszkań pod nieobecność domowników. Wiele wskazuje, że lokale wcześniej obserwowali. W jednym przypadku do włamania nie doszło, gdyż włączył się alarm. Wtedy złodzieje uciekli. W innym z kolei weszli do mieszkania, gdy okno na parterze było otwarte.
 
- Prowadzimy czynności zmierzające do ustalenia sprawców - mówi asp. sztab. Beata Jarczewska. 
 
Na współpracę z policją zwraca uwagę Robert Kozal, prezes Rawickiej Spółdzielni Mieszkaniowej, zarządzającej budynkami wielorodzinnymi w mieście.
 
- Zdarzały się sytuacje, gdy mieszkańcy zwracali się do nas o pomoc, gdy doszło do przestępstwa. Informuję jednak wtedy takie osoby, że to musi zostać zgłoszone policji. To ona podejmuje odpowiednie czynności. Jako RSM z rawicką komendą współpracujemy - mówi Robert Kozal. 

Jak zapobiec kradzieżom?

  • Poproś sąsiada lub inną zaufaną osobę, żeby podczas naszej nieobecności zaopiekowała się domem, zebrała ze skrzynki pocztowej przychodzącą korespondencję i ulotki. Nigdy nie zostawiajmy kluczy w umówionym miejscu np. pod wycieraczką czy doniczką.
  • Pamiętaj, żeby za każdym razem, kiedy wychodzimy z domu zamykać drzwi i okna (również te piwniczne i dachowe) oraz włączyć alarm. Przed dłuższym wyjazdem warto także zakręcić zawory doprowadzające wodę i gaz do domu oraz pomieszczeń gospodarczych.
  • Planując urlop, rozważ zdeponowanie w banku posiadanej gotówki, kosztowności i innych przedmiotów wartościowych.
  • Media społecznościowe mogą być źródłem informacji dla złodzieja. Zdjęcia z wakacji zamieszczajmy dopiero po powrocie.
  • Zainwestuj w rolety antywłamaniowe, atestowane zamki, alarm połączony z monitoringiem, czujniki ruchu i dobre oświetlenie terenu. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE