Tragedia pod Rawiczem. Pod pociąg Kolei Dolnośląskich wtargnął pieszy. Mężczyzna zginął na miejscu. Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tragedii.
Do wypadku doszło po północy, na wysokości rawickiego ZWiK-u, kilkaset metrów przed przejazdem kolejowo-drogowym w ciągu ul. Fiołkowej. - Z relacji maszynisty pociągu wynika, że mężczyzna położył się na torach - informuje asp. sztab. Beata Jarczewska, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Rawiczu. Na wyhamowanie pociągu nie było szans. Pieszy zginął na miejscu.
Na ten moment, nie jest znana tożsamość denata. Ustalają ją policjanci. Ciało zostało zabezpieczone w prosektorium.
Na miejscu, oprócz policjantów, pracowali też strażacy zawodowi z Rawicza, funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei oraz prokurator.
Na kilka godzin wstrzymano ruch pociągów na trasie Rawicz - Korzeńsko. Obecnie, nie ma już jednak utrudnień.
[AKTUALIZACJA, godz. 10.00]
Do wypadku doszło o godz. 0.10. Jak poinformował portal Radosław Śledziński, rzecznik poznańskiego oddziału PKP PLK, do wypadku doszło poza przejazdami i przejściami. Na tory weszła osoba do tego nieuprawniona.
- Mieliśmy wstrzymany ruch pociągów na linii do godziny 3.40 - dodaje rzecznik.
Na stacji w Rawiczu stanął pociąg ze Świnoujścia do Przemyśla. - Za ten pociąg została wprowadzona komunikacja zastępcza. Dwa autobusy przewiozły podróżnych do stacji Wrocław Główny. Dalej mogli kontynuować podróż pociągiem - dodaje Radosław Śledziński.
[AKTUALIZACJA, godz. 16.00]
Jak poinformował portal rawicz24.pl prokurator Łukasz Wawrzyniak, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, na jutro zaplanowano sekcję zwłok. Tożsamości mężczyzny nadal nie ustalono.
[AKTUALIZACJA, 23 stycznia, godz. 17.15]
Policjanci ustalili tożsamość mężczyzny. Był to 49-latek z Rawicza.
Znajdujesz się w sytuacji kryzysowej? Poszukaj pomocy. W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia należy dzwonić pod numer alarmowy 112. Osoby doświadczające kryzysu emocjonalnego, samotne, cierpiące z powodu depresji czy chronicznego stresu mogą się kontaktować z bezpłatnym, kryzysowym telefonem zaufania dla dorosłych: 116 123, czynnym codziennie w godzinach 14:00 - 22:00. Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej pokonackryzys.pl
Dzieci i młodzież fachową pomoc mogą uzyskać przez całą dobę pod numerem telefonu: 116-111 lub przez czat na stronie internetowej: 116111.pl