Reklama

Reklama

Rawicz. Zaufali i kliknęli w link od nieznajomego. Pieniądze znikały błyskawicznie

Opublikowano: czw, 22 lip 2021 04:30
Autor: | Zdjęcie: archiwum portalu

Rawicz. Zaufali i kliknęli w link od nieznajomego. Pieniądze znikały błyskawicznie - Zdjęcie główne

foto archiwum portalu

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Od początku bieżącego roku do połowy lipca aż 23 osoby zgłosiły się do rawickiej komendy policji, które poinformowały, że padły ofiarami oszustwa.

Reklama

Łącznie, straty wyniosły 68.737,08 zł. Poszkodowanymi są najczęściej osoby młode.

Metoda działania oszustów nie jest skomplikowana. Po wystawieniu towaru na portalu OLX do sprzedawcy odzywa się potencjalny zainteresowany. Chętny nie dzwoni. Kontaktuje się natomiast na WhatsAppie. Zadaje różne pytania. Po chwili, wysyła "unikalny link" do strony łudząco podobnej do oficjalnego serwisu. Oszust apeluje, by wprowadzić w fałszywym panelu OLX, m.in. dane swojej karty, rzekomo po to, aby otrzymać na nią pieniądze za przedmiot z ogłoszenia. Już w tym momencie każdemu powinna zapalić się czerwona lampka. Wchodzenie w linki od nieznajomych to proszenie się o kłopoty. 

Niestety, 23 sprzedających, którzy później zgłosili się na policję, jak na tacy podało swoje dane, nie przeczuwając zagrożenia. Po chwili z ich kont znikały różne kwoty - od kilkuset do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Sprawców szukają policjanci, którzy jednocześnie apelują, by nie przeprowadzać takich transakcji poza oficjalnym serwisem.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE