Reklama

Region. Wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Opublikowano:
Autor:

Region. Wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Gminy mocno podzielone. W powiecie wygrała Platforma Obywatelska. Blisko jedną czwartą wszystkich głosów w powiecie w wyborach do Parlamentu Europejskiego zdobyli kandydaci Platformy Obywatelskiej (24%). Tuż za nimi uplasowali się przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości (21%) oraz koalicja Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Unii Pracy (18%). Co ciekawe, próg wyborczy poza Polskim Stronnictwem Ludowym (16%) oraz Nową Prawicą Janusza Korwin-Mikke (7%) - w naszym regionie przekroczył także komitet Europa Plus Twój Ruch (5%). Partia jednak zdobyła zbyt mało głosów w skali kraju, aby mogła walczyć o mandaty europejskie.

Ciekawiej wygląda podział głosów z rozbiciem na poszczególne gminy. W Bojanowie zwyciężyło Prawo i Sprawiedliwość, w Miejskiej Górce i Pakosławiu - Polskie Stronnictwo Ludowe, w Jutrosinie - Sojusz Lewicy Demokratycznej, a bastionem Platformy Obywatelskiej okazał się Rawicz (ponad 8% przewagi nad PiS-em).

Najchętniej do urn poszli mieszkańcy gmin Rawicz i Pakosław - powyżej 18 procent uprawnionych do głosowania.(kac)

WYNIKI WYBORÓW W POSZCZEGÓLNYCH GMINACH POWIATU RAWICKIEGO ORAZ SZCZEGÓŁOWE DANE O FREKWENCJI OPUBLIKUJEMY WE WTORKOWYM WYDANIU "ŻYCIA RAWICZA"

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE