Reklama

KGW z Dłoni reprezentowało powiat na targach w Marszewie

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Na targach rolno-ogrodniczych w Marszewie odbył się finał konkursu "Skarby wielkopolskiej spiżarni". Powiat rawicki reprezentowało Koło Gospodyń Wiejskich z Dłoni w gminie Miejska Górka.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa była organizatorem konkursu "Skarby wielkopolskiej spiżarni". Podzielono go na dwa etapy. Pierwszy odbył się w każdym powiecie województwa wielkopolskiego, a zdobywcy pierwszego miejsca w każdym z nich przeszli do etapu wojewódzkiego.

Do etapu wojewódzkiego za keczup

Zadaniem uczestników było przygotowanie regionalnego przetworu z polskich owoców lub warzyw, charakterystycznego dla terenu działania Koła Gospodyń Wiejskich wraz z opisem receptury. Pierwsze miejsce na powiatowym szczeblu konkursu zajęły panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Dłoni. Doceniono przygotowany przez nich domowy keczup o nazwie "Keczup prosto z Dłoni".

W efekcie, KGW z gminy Miejska Górka reprezentowało ziemię rawicką w finale konkursu podczas II Pikniku Wielkopolskich Kobiet Gospodarnych, który odbył się 2 października w Marszewie. 

Gospodynie z Dłoni zadowolone z wyjazdu do Marszewa

Tym razem, paniom nie udało się zdobyć nagrody, bo jak same mówią konkurencja była olbrzymia - aż 28 kół z całej Wielkopolski. Mimo tego, wróciły bardzo zadowolone.
- Podobało nam się bardzo. To nowe doświadczenie dla nas. Pojechałyśmy autobusem, bo chciałam żeby tym razem wszystkie panie miały okazję skorzystać, dowiedzieć się czegoś, zobaczyć nowe rzeczy. Były to bardzo ciekawe targi - zaznacza Ewelina Głowacz, szefowa Koła Gospodyń Wiejskich w Dłoni i dziękuje starostwu powiatowemu oraz radnemu Karolowi Junoremu i jednocześnie szefowi ARMiR w Miejskiej Górce za pomoc w organizacji wyjazdu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE