Reklama

Rondo w Jutrosinie ma patrona. Radni zdecydowali

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Rondo w Jutrosinie ma patrona. Radni zdecydowali  - Zdjęcie główne

Rondo w Jutrosinie ma patrona. Radni zdecydowali | foto Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W czasie wczorajszej, popołudniowej sesji jutrosińskiej rady miejskiej zdecydowano, że pierwsze rondo w mieście będzie nosiło imię kard. Stefana Wyszyńskiego, który w minioną niedzielę został ogłoszony błogosławionym.

Reklama

Nowe rondo w Jutrosinie mieści się u zbiegu ulic Polnej i Wrocławskiej. Oddano je do użytkowania jesienią 2019 roku.

Przebudowę skrzyżowania i dróg dojazdowych udało się sfinansować dzięki środkom pochodzącym zarówno z budżetu gminy, jak i pieniądzom z Funduszu Dróg Samorządowych. Prace, które prowadziła firma Strabag, trwały przez 3 miesiące i zakończyły się 31 października 2019 r. Koszt tej inwestycji to ponad 2,3 mln złotych. Dofinansowanie, które pokryło 60% całej kwoty, wyniosło ponad 1,4 mln złotych.

Dyskusja wokół projektu uchwały 

W porządku obrad wczorajszej sesji umieszczony został punkt o nadaniu skrzyżowaniu imienia "Rondo bł. Stefana kard. Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia".

Na początku obrad wiceprzwodniczący rady Mariusz Grzywaczewski zgłosił wniosek formalny o wycofanie z porządu obrad uchwały w sprawie nadania imienia rondu. Argumentował to wynikami ankiety zamieszczonej na profilu "Jutrosin. Dzieje się. Misato i Gmina", w której - jak zaznaczył - zdecydowana większość głosujących opowiedziała się za tym, żeby rondo nosiło imię już nieżyjącej byłej minister edukacji - Krystyny Łybackiej.

Po burzliwej dyskusji, wniosek wiceprzewodniczącego został jednak odrzucony.

Rondo w Jutrosinie będzie nosiło imię Prymasa Tysiąclecia

Przed głosowaniem nad uchwałą, uzasadnienie dla wyboru osoby bł. kard. Stefana Wyszyńskiego na patrona ronda przedstawiła sekretarz gminy - Paulina Drozdowska. Kilka słów dodał również proboszcz jutrosińskiej parafii - ks. Tadeusz Jaskuła. 

W głosowaniu 10 radnych opowiedziało się za nadaniem skrzyżowaniu nazwy - "Rondo im. bł. Stefana kard. Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia", 5 osób wstrzymało się od głosu.  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy