Reklama

Rozkład jazdy autobusów przybity do drzewa. Co na to gmina?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Dawid Bela

Rozkład jazdy autobusów przybity do drzewa. Co na to gmina? - Zdjęcie główne

foto Dawid Bela

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Na drzewie rosnącym przy dworcu PKP w Rawiczu, tuż obok wiaty przystankowej autobusów miejskich, zawisły tabliczki z rozkładem jazdy prywatnego przewoźnika. Zostały przybite do drzewa gwoździami.

W czwartek, 19 stycznia 2023r. wybraliśmy się na rawicki dworzec. Obok budynku PKP stoi wiata przystankowa autobusów miejskich. W niej pasażerowie mogą się schronić podczas złej pogody lub zapoznać z rozkładem jazdy komunikacji miejskiej. Wisi tam też adnotacja o zakazie umieszczania plakatów, reklam i ogłoszeń.

Tymczasem obok, na drzewie, zauważyliśmy przybity gwoździami rozkład jazdy prywatnego przewoźnika. Czy  powinien on zostać umieszczony w takim miejscu?

Co na to gmina?

Skontaktowaliśmy się (w czwartek, 19.01.2023) w tej sprawie z gminą Rawicz. 

- Rozkład powinien być zawieszony na wiacie. Takie praktyki oceniamy krytycznie i jutro rozkład zostanie zdemontowany z drzewa - poinformowało nas Centrum Informacyjne Burmistrza.

Tabliczki zostały zdjęte

Jeszcze tego samego dnia, tuż przed godziną 15.00 otrzymaliśmy kolejną wiadomość z gminy. Tabliczki zostały usunięte, a jutro (20.01.2023) zostaną umieszczone już w wiacie.


Fot. Gmina Rawicz

Dworzec autobusowy przeniesiono 5 lat temu

Od blisko pięciu lat dworzec autobusowy w Rawiczu funkcjonuje przy dworcu kolejowym. Przeniesiono go z ul. Sarnowskiej. Przypomnijmy, w 2018 roku na pasażerów autobusów czekało sporo zmian. Pierwszą z nich było przeniesienie dworca PKS-u. Zamiast z ul. Sarnowskiej, autobusy rozpoczynają kursy spod dworca PKP. W miejscu dworca PKS stanęła minigaleria

Także w 2018 roku, po dziesięciu latach przerwy, powróciła Rawicka Komunikacja Miejska. Autobusy jeździły i nadal jeżdżą na trasie Dworzec PKP - Sarnowa, a obecnie także do Sarnówki. Linia autobusowa nr 1 stała się tańszą alternatywą dla dotychczasowych prywatnych przewoźników i szybko zyskała na popularności. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE