Reklama

Rozpoczynają się egzaminy maturalne. Dziś język polski

Opublikowano: śr, 4 maj 2022 07:55
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Rawicz matura 2022. Dziś (4 maja 2022r.) rozpoczynają się egzaminy maturalne. Potrwają do 23 maja.

W tym roku, w Polsce do egzaminu maturalnego przystąpi blisko 290 tysięcy osób. Maturzyści muszą napisać egzamin z trzech przedmiotów na poziomie podstawowym (język polski, matematyka i język obcy nowożytny), a także jednego przedmiotu na poziomie rozszerzonym (w dniach 9-20 maja).

Matura 2022. Bez obowiązkowych ezgaminów ustnych 

Podobnie jak w minionym roku, nie będzie obowiązkowej części ustnej. Mogą jednak to niej przystąpić osoby, którym wynik z tej części egzaminu będzie potrzebny przy rekrutacji do szkoły wyższej poza granicą. 

Egzamin pisemny z języka polskiego rozpocznie się dziś (4.05.2022) o godz. 9.00. Potrwa 170 minut. W czwartek maturzyści zmierzą się z matematyką, a w piątek - z jednym wybranym językiem obcym nowożytnym (godz. 9.00 - język angielski lub godz. 14.00 - języki: niemiecki, francuski, hiszpański, rosyjski i włoski).

Matura 2022. Kiedy ezgaminy poprawkowe?

Aby zdać maturę, abiturient musi uzyskać minimum 30 procent punktów z egzaminów obowiązkowych. Kto z przyczyn losowych lub zdrowotnych nie będzie mógł przystąpić do egzaminu w maju, będzie mógł to uczynić w sesji dodatkowej. Została ona zaplanowana w dniach 1-15 czerwca.

Z kolei, egzamin w trybie poprawkowym - dla tych, którzy nie zdali jednego przedmiotu obowiązkowego w formie pisemnej - odbędzie się 23 sierpnia. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE