Reklama

Są pieniądze na długo wyczekiwany remont ulicy

Opublikowano: sob, 28 sie 2021 06:00
Autor: | Zdjęcie: archiwum

Są pieniądze na długo wyczekiwany remont ulicy - Zdjęcie główne

foto archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina Miejska Górka otrzymała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w kwocie 1 mln 359 tys. zł. Jaką ulicę zamierza wyremontować urząd?

Gmina wcześniej pozyskała ponad 564 tys. zł złotych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na przebudowę ul. Dworcowej w Miejskiej Górce. Dzięki temu, jeszcze w tym roku, powstanie nowa nawierzchnia asfaltowa, poprawione zostanie odwodnienie drogi, wymienione będą również chodniki.

Samorząd wnioskował też o dofinansowanie dwóch innych inwestycji - budowy nawierzchni ulicy Podgórnej w Miejskiej Górce oraz drogi w Konarach. Za pierwszym podejściem się nie udało, ale okazało się, że inwestycja na Podgórnej jest na 3. miejscu listy rezerwowej projektów, na które jeszcze zostaną rozdysponowane środki.

Zadanie to poprzedzi budowa oświetlania i postawienie tam 18 lamp za 100 tys. zł, a dotacja na budowę drogi wraz z kanalizacją deszczową i ścieżką wyniesie ponad 1 mln 300 zł - przekazuje burmistrz Karol Skrzypczak. - Gdy tylko podpiszemy stosowną umowę o dofinansowanie, będzie można ogłaszać przetarg.

W ciągu najbliższego miesiąca zostanie ogłoszony przetarg. Inwestycja musi zostać zrealizowana maksymalnie w ciągu roku. W ramach zadania wybudowana zostanie 6 metrowa jezdnia o nawierzchni asfaltowej, dodatkowo wzdłuż jezdni powstanie ścieżka pieszo-rowerowa, a istniejące rowy zostaną skanalizowane.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy