Reklama

Sąsiednie powiaty w czerwonej strefie. Wojewoda apeluje

Opublikowano:
Autor:

Sąsiednie powiaty w czerwonej strefie. Wojewoda apeluje  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Koronawirus. Od dziś sąsiadujące z naszym powiaty gostyński oraz krotoszyński trafiają do czerwonej strefy. To oznacza przede wszystkim obowiązek zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej oraz ograniczenia w liczbie osób biorących udział w uroczystościach i imprezach rodzinnych - do 50 osób (z wyjątkiem obsługi). 

Wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk podczas wczorajszej wideokonferencji rozmawiał ze starostami powiatów, które od dziś włączono do stref: czerwonej, żółtej oraz zielonej. - Ich wskazanie przez Ministerstwo Zdrowia wynika z ostatnich danych dotyczących wskaźnika zapadalności na COVID-19 - przekazuje w komunikacie prasowym rzecznik wojewody Tomasz Stube. 

Zgodnie z wytycznymi, jeżeli w danym powiecie w ciągu ostatnich 14 dni nowych zachorowań jest powyżej 12 na 10 tysięcy mieszkańców, to powiat trafia do strefy czerwonej. W przypadku strefy żółtej liczba ta wynosi od 6 do 12 zachorowań na 10 tysięcy mieszkańców.

[24 nowe przypadku w naszym powiecie - więcej informacji TUTAJ]

Według rozporządzenia, czerwoną strefą objęte zostały trzy powiaty z Wielkopolski: gostyński, krotoszyński i międzychodzki. Do żółtej strefy trafiły natomiast powiaty: ostrowski i wolsztyński.

- Widzimy jednak pewne poluzowanie reżimów sanitarnych - w galeriach handlowych, transporcie zbiorowym. Bardzo proszę o zintensyfikowanie działań, aby zasada DDM, czyli dezynfekcja, dystans i maseczki stała się powszechna - apeluje Łukasz Mikołajczyk. 

Wojewoda przekazał, że zdecydowana większość osób zakażonych nie wymaga hospitalizacji, przebywa w domu.

- Sytuacja pod względem bezpieczeństwa pacjentów jest stabilna w Wielkopolsce. Aktualnie na wszystkich trzech poziomach zabezpieczenia w szpitalach mamy 210 łóżek wolnych - zapewnił Łukasz Mikołajczyk.

Rzecznik wojewody informuje, że z przedstawionej oceny sytuacji epidemicznej w powiatach wynika, iż nadal największe ogniska mają związek z zakażeniami w domach pomocy społecznej. 

Jak przekazuje Tomasz Stube, w placówce w Baszkowie w powiecie krotoszyńskim nadal blisko 90 osób - mieszkańców i personelu - jest zakażonych. W przyszłym tygodniu planowane są badania przesiewowe w placówce. Wymieniona ma zostać także kadra, która od tygodnia opiekuje się starszymi osobami.
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE