Reklama

Radny Grzywaczewski złożył skargę na decyzję rady. Sprawa trafi do sądu

Opublikowano: ndz, 15 sie 2021 18:00
Autor:

Radny Grzywaczewski złożył skargę na decyzję rady. Sprawa trafi do sądu - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jutrosińscy radni podjęli uchwałę o przekazaniu do sądu administracyjnego skargi wiceprzewodniczącego Mariusza Grzywaczewskiego. W lipcu wygaszono jego mandat, ale rajca postanowił się od tej decyzji odwołać.

Reklama

Jak już wcześniej informowaliśmy, wiceprzewodniczący rady miejskiej - Mariusz Grzywaczewski, nie złożył w wymaganych przepisami terminach oświadczenia majątkowego. Jak wyjaśniał, nie zrobił tego, ponieważ był wówczas chory.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, stało się to jednak podstawą do podjęcia przez radę uchwały o wygaśnięciu jego mandatu. Miało to miejsce 29 czerwca.

Radny od samego początku zapowiadał jednak, że nadal będzie pełnić swoją funkcję, dopóki jego mandat nie wygaśnie po decyzji ostatniej instancji sądu.

- Przysługuje mi odwołanie do sądu administracyjnego, a jak ten moje odwołanie odrzuci, to pozostaje sąd kasacyjny. Mandat radnego dopiero się kończy po ostatniej decyzji sądu - oświadczył w czerwcu Mariusz Grzywaczewski.

- Interpretacja obowiązujących przepisów prawa, czyli kodeksu wyborczego mówi, że radny może nadal aktywnie uczestniczyć w obradach - potwierdziła wówczas sekretarz gminy Paulina Drozdowska.

Uchwałę o przekazaniu do wojewódzkiego sądu administracyjnego skargi Mariusza Grzywaczewskiego jutrosińscy radni podjęli na ostatniej sesji - 5 sierpnia. Za jej podjęciem głosowało 7 radnych, 5 było przeciwnych, a jedna osoba się wstrzymała.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • miesiąc temu | ocena +8 / -3

    Jutrosin

    Dziękujemy za owocna służbę dla

  • miesiąc temu | ocena +18 / -6

    Michał

    Temu Panu już dziękujemy!