Reklama

Ponad 300 osób pracuje w rawickim zakładzie karnym. Służba więzienna dziś ma swoje święto

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Ponad 300 osób pracuje w rawickim zakładzie karnym. Służba więzienna dziś ma swoje święto - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ile osób liczy kadra lokalnej placówki i jak obchodziła swoje święto?

Funkcjonariusze Służby Więziennej obchodzą dziś swoje święto. Data ta nawiązuje do ogłoszonych w 1919 r. dekretów Józefa Piłsudskiego o zorganizowaniu „Okręgowych Dyrekcji Więziennych” oraz w sprawie „Tymczasowych Przepisów Więziennych”.
Jak czytamy na stronie służby - więziennictwo pełni istotną rolę w działaniach podejmowanych na rzecz zapewnienia porządku i bezpieczeństwa publicznego. Chroni społeczeństwo przed sprawcami przestępstw osadzonymi w zakładach karnych i aresztach śledczych, nie tylko izolując ich od społeczeństwa, ale przygotowując do poprawnego w nim funkcjonowania, bez wchodzenia w konflikt z prawem, powstrzymywania się od powrotu do przestępstwa, prowadząc oddziaływania resocjalizacyjne i readaptacyjne.

W Rawiczu zakład karny jest nieodzwoną częścią historii miasta, bo funkcjonuje w nim od ponad 200 lat. Jak obecna kadra obchodziła swoje święto?

Awansowali

- Święto Służby Więziennej, tradycyjnie jest okazją do złożenia podziękowań za codzienny trud oraz wręczenia odznaczeń i awansów. Dyrektor Zakładu Karnego w Rawiczu płk Jarosław Dworecki podziękował całej załodze za profesjonalne wykonywanie obowiązków służbowych, natomiast awansowanym funkcjonariuszom przekazał gratulacje - relacjonuje mjr Ewa Szulc, rzecznik prasowy placówki.

W korpusie chorążych - jeden, w korpusie podoficerów - dwudziestu trzech, a w korpusie szeregowych - dwóch funkcjonariuszy - awansowało na wyższe stopnie służbowe. Zostały również przyznane cztery brązowe odznaki „Za zasługi w pracy penitencjarnej”.

Uczcili pamięć

Dziś rano delegacja zjawiła się także na cmentarzu parafialnym (zdjęcie poniżej/fot. ZK). Złożono wiązankę kwiatów i zapalono znicz na grobie Józefa Stefaniaka - naczelnika rawickiego więzienia w latach 1921 -1929. Uroczystego odsłonięcia pomnika dokonano na cmentarzu miejskim w dniu 8 maja 2021 roku. 

Obecnie Zakład Karny zatrudnia 315 osób, w tym 287 funkcjonariuszy. Placówka może pomieścić około 840 osadzonych, ale na koniec roku 2020 przebywało w niej 521 więźniów. Część cel jest bowiem czasowo wyłączona z użytkowania ze względu na trwającą termomodernizację obiektów.

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy