Reklama

Spotkanie z autorami książki o więzieniu

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Muzeum Ziemi Rawickiej było organizatorem spotkania z Piotrem Bruderem i Markiem Piętą - autorami pierwszej książki o historii rawickiego zakładu karnego.

Piotr Bruder - emerytowany funkcjonariusz oraz Marek Pięta - obecny pracownik zakładu karnego napisali pierwszą książkę poświęconą w całości historii rawickiego więzienia, które w mieście istnieje od 200 lat - "Zakład Karny w Rawiczu. Zarys dziejów". Dotąd historia placówki stanowiła część wydawnictw na temat historii miasta.

Spotkanie z autorami

Wczoraj, 1 marca, z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Muzeum Ziemi Rawickiej odbyło się spotkanie autorskie promujące książkę Piotra Brudera i Marka Pięty. Prowadził je Michał Turski. 

Po uczczeniu minutą ciszy ofiar rosyjskiej inwazji i wojny na Ukrainie, autorzy opowiedzieli o powstawaniu książki, która pierwotnie miała być gotowa na 200-lecie zakładu karnego, ale z powodu różnych okoliczości, ukazała się rok później. Mówili o tym, jak udało im się przygotować książkę głównie - z powodu panemii - współpracując online, a dodatkowo mając nieco odmienne style pisania. Zaznaczyli, że jest to jedynie zarys dziejów, a nie pełna monografia, bo historia cały czas się toczy.

Niektóre sprawy wciąż pozostają niewyjaśnione

Piotr Bruder i Marek Pięta przyznali, że jest to ich pierwsza publikacja poświęcona historii więzienia, ale na pewno nie ostatnia. Jak podkreślali, sporo spraw, tajemnic, okoliczności pobytu więźniów nadal pozostaje niewyjaśnionych - ze względu na to, że zakład wielokrotnie zmieniał zarządce, wiele źródeł danych uległo zniszczeniu, a sporo nadal pozostaje niedostępnych.
 
Ci, którzy dotarli na spotkanie mogli nie tylko porozmawiać z autorami, ale także uzyskać wpis, czy dedykację do książki.  
 
 
 
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy