Reklama

W Zakładzie Karnym w Rawiczu sprawdzono kwalifikacje zawodowe więźniów

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Zakład Karny w Rawiczu

W Zakładzie Karnym w Rawiczu sprawdzono kwalifikacje zawodowe więźniów - Zdjęcie główne

foto Zakład Karny w Rawiczu

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W Zakładzie Karnym w Rawiczu zakończyły się egzaminy zawodowe dla osadzonych – słuchaczy kwalifikacyjnych kursów zawodowych.

W Zakładzie Karnym w Rawiczu działa Centrum Kształcenia Ustawicznego. Obecnie więzienna szkoła oferuje kształcenie w ramach kwalifikacyjnych kursów zawodowych, w zawodzie kucharz i stolarz. Nauka trwa trzy semestry i jest zakończona egzaminem zawodowym. Kucharze uczą sie wykonywania różnymi technikami i metodami potraw, napojów i półproduktów kulinarnych, dobierania i posługiwania się narzędziami i sprzętem stosowanym w gastronomii, a stolarze wykonywania i konserwacji przedmiotów drewnianych lub drewnopodobnych takich, jak elementy stolarki budowlanej, ramy, meble, a także wyroby dekoracyjne.

W szkole za kratami właśnie zakończyły się egzaminy zawodowe. Jak relacjonuje mjr Ewa Szulc, rzecznik prasowa zakładu, przystąpiło do nich łącznie 25 słuchaczy. Egzaminy składały się z części pisemnej: dla stolarzy - wytwarzanie wyrobów stolarskich, dla kucharzy – sporządzanie potraw i napojów oraz części praktycznej, w której słuchacze mieli do wykonania zadania odpowiednie do zawodu. Kucharze musieli przygotować zestaw posiłków w czasie nie dłuższym niż 120 minut, natomiast zadaniem stolarzy było wykonanie prostego mebla z drewna lub płyty meblowej w czasie nie dłuższym niż 180 minut.

Komisja egzaminacyjna wyniki przekaże do 31 marca 2023r.

Jednocześnie w Centrum Kształcenia Ustawicznego trwała rekrutacja słuchaczy do liceum ogólnokształcącego dla dorosłych. Do szkoły zostało przyjętych 23 osadzonych, którzy rozpoczęli naukę 1 lutego.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE