Reklama

Starosta i prezes szpitala: "Decyzja o przekształceniu ma charakter nakazowy" [WIDEO]

Opublikowano:
Autor:

Starosta i prezes szpitala: "Decyzja o przekształceniu ma charakter nakazowy" [WIDEO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Na konferencji prasowej przed budynkiem szpitala starosta Adam Sperzyński oraz prezes lecznicy Tomasz Paczkowski po raz kolejny podkreślali, że decyzja o tymczasowej likwidacji wszystkich oddziałów na rzecz 100 łóżek dla pacjentów z Covid-19 została narzucona przez władze wojewódzkie, po rekomendacji takiego rozwiązania przez NFZ. 

- Ta informacja absolutnie nie była nam znana wcześniej - zaręczał dziś włodarz powiatu. - Pierwszy raz rozmawialiśmy o tej sprawie z wojewodą 14 października. Była mowa o różnych wariantach, ale nigdy o ilości 100 łóżek - stwierdził Adam Sperzyński.

- Mając świadomość powagi sytuacji związanej z zachorowaniami, nie możemy z tą decyzją polemizować. Ona ma charakter nakazowy i natychmiastowej wykonalności, więc nawet nie ma czasu by się odwoływać do ministerstwa.

Starosta podkreślał, że nie zgadza się tą decyzją i - jak twierdzi - poprosił wojewodę o przemyślenie pewnych rozwiązań i podanie konkretnych argumentów, które zdecydowały o przekształceniu placówki.

Prezes Tomasz Paczkowski poinformował, że już trwają prace dostosowujące obiekt do przyjęcia chorych z koronawirusem. Przyznał, że nie wie, ile osób z dotychczasowej załogi będzie pracować w nowych warunkach. Przy okazji zaapelował do medyków z całej okolicy o udzielenie niezbędnej pomocy. Jak mówił, o zmianie roli szpitala dowiedział się od... starosty.

W szpitalu czynione są starania o to, by zostało wydzielone miejsce do udzielania nocnej i świątecznej pomocy lekarskiej oraz do pracy poradni specjalistycznych.

Startosta Adam Sperzyński zadeklarował też, że podjął próbę przekonania władz wojewówdzkich i NFZ do pozostawienia w Rawiczu oddziału położniczego. To, w jakim kształcie ostatecznie szpital będzie działał dla innych pacjentów niż z Covid-19, będzie jednak zależało w głównej mierze od tego, czy władzom uda się znaleźć potrzebną kadrę. 

Do tematu będziemy wracać. 


Zobacz zapis transmisji konferencji:

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE