Reklama

Starosta (na razie) bez ustalonej pensji

Opublikowano:
Autor:

Starosta (na razie) bez ustalonej pensji - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Ponad tydzień po wyborze na starostę rawickiego, Adam Sperzyński nie ma ustalonej wysokości wynagrodzenia, jakie będzie pobierał na nowym stanowisku.

Na starostę oraz wicestarostę wybrano osoby spoza rady, dlatego, żeby rozpocząć procedurę ustalania dla nich pensji, najpierw należało zmienić Statut Powiatu Rawickiego. Zmianę radni przegłosowali podczas pierwszej w tej kadencji sesji (1 grudnia). Uchwała w tej sprawie czeka na publikację w Dzienniku Urzędowym Województwa Wielkopolskiego. - Zmieniony statut wejdzie w życie czternaście dni od daty ogłoszenia w Dzienniku - podkreśla Izabela Sarnowska, sekretarz powiatu.

Dodaje, że procedura związana ze zmianą Statutu Powiatu Rawickiego, powinna zakończyć się najpóźniej do końca roku. - Mamy okres, kiedy wybierane są władze lokalne, w związku z tym, przepisów prawa miejscowego, które wymagają publikacji, nie jest tak dużo, dlatego procedura powinno zostać dość szybko zakończona. Wojewoda w trybie nadzoru sprawdza uchwałę, a później materiały są bardzo sprawnie przekazywane do publikacji - zaznacza sekretarz powiatu.

Kolejną sesję Rady Powiatu Rawickiego planuje się jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia i to na niej ma zostać ustalona, m.in. pensja starosty.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE