Reklama

Strażacki samochód już w grudniu

Opublikowano:
Autor:

Strażacki samochód już w grudniu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Jak podkreśla wójt gminy Pakosław Piotr Skrzypek, sprawa zakupu nowego wozu ratowniczo-gaśniczego powoli się finalizuje.

Choć, jak zaznacza - cała procedura jest dość skomplikowana. - Ochotnicza Straż Pożarna w Pakosławiu podpisała już umowę z Komendą Główną Państwowej Straży Pożarnej i otrzymała pierwszą transzę - 400.000 zł - informuje włodarz.

Niebawem mają także wpłynąć środki z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej - pozostałe 400.000 zł.

- W międzyczasie rozstrzygnięto przetarg, który wygrała firma Bocar Sp. z o.o. oferując samochód - zgodny ze specyfikacją - w kwocie 799.992 zł. Termin realizacji zamówienia to 11 grudnia bieżącego roku - informuje Piotr Skrzypek.

Nowy wóz strażacki to nagroda za najwyższą frekwencję w byłym województwie leszczyńskim, w drugiej turze wyborów prezydenckich. Ta w gminie Pakosław wyniosła ponad 73%.

O tym, do której jednostki trafi auto zdecydowało głosowanie. - Rozwiązałem tę sprawę demokratycznie. Na zebraniu zarządu gminnego OSP prezesi jednostek wyrazili swoje zdanie. Siedem osób opowiedziało się za tym, żeby wóz był w Pakosławiu, dwie, żeby był w Chojnie, jeden głos był wstrzymujący - tłumaczył kilka tygodni temu wójt Pakosławia.

O pakosławskim nowym komendancie czytaj TUTAJ

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE