Reklama

Stypendia dla młodych sportowców jednak będą

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: udostępnione przez MUKS SZOK Bojanowo

Stypendia dla młodych sportowców jednak będą - Zdjęcie główne

foto udostępnione przez MUKS SZOK Bojanowo

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Mimo wcześniejszych informacji o braku funduszy na stypendia dla młodych sportowców, okazuje się, że bojanowscy zawodnicy otrzymają wsparcie z samorządu. Jak do tego doszło?

Rodzice zawodników Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego SZOK Bojanowo w minionym roku skierowali do burmistrza Macieja Dubiela wniosek o uchwalenie zasad przyznawania stypendiów dla zawodników klubów sportowych, którzy osiągają wysokie wyniki w międzynarodowym i krajowym współzawodnictwie sportowym. Dokument, w którym sukcesy młodych sportowców opisano na kilkunastu stronach, trafił także do wszystkich radnych.

Burmistrz Maciej Dubiel zapewniał, że władze gminy doceniają wysiłek i pracę zawodników w klubie MUKS SZOK, a niewyodrębnienie puli na stypendia w budżecie na 2023 rok ma tylko i wyłącznie jeden powód - brak pieniędzy w budżecie, który i tak wymagał wiele oszczędności. 

Stypendia dla sportowców z gminy Bojanowo jednak będą. Skąd pieniądze?

Młodzi sportowcy, wbrew wcześniejszym zapowiedziom, stypendia otrzymają. Znalezienie pieniędzy na ten cel ma związek z przyznaniem dotacji dla klubów sportowych.

Podobnie, jak w minionym roku, samorząd zaplanował na ten cel 150 tys. zł. Była to kwota do podziału pomiędzy osiem klubów działających w gminie. Okazało się jednak, że jeden z nich - LZS "Rolgos" Sowiny przestał istnieć.

- Działalność klubu wygasła "naturalnie", część zawodników przeniosła się do "Ruch-u". Na spotkaniu z przedstawicielami wszystkich organizacji rozważaliśmy to, czy coroczne 7 tys. zł, które przeznaczaliśmy do Sowin rozdzilić i zwiększyć dotacje dla wszystkich, czy pulę tę przeznaczyć na stypendia dla młodych zawodników. Wybraliśmy to drugie rozwiązanie - informuje burmistrz Maciej Dubiel. - 7 tys. zł to może nie jest ogromna kwota, ale zaczynamy od małych kroków w tej sprawie - dodaje.

W najbliższym czasie radni ustalą jeszcze z zarządami klubów dokładne zasady przyznawania stypendiów, bo póki co taką propozycję przedstawił jedynie MUKS SZOK Bojanowo. 

Nagrody dla sportowców i trenerów za wybitne osiągnięcia

Dodatkowo, w przyszłym tygodniu, włodarze gminy spotkają się z przedstawicielami dwóch organizacji - MUKS SZOK i "Sztanga", by przekazać sportowcom i trenerom nagrody finansowe za sukcesy, jakie w ostatnim czasie osiągnęli w swoich dyscyplinach. Na ten cel w budżecie zarezerowano 8 tys. zł. 

Gratyfikacje finansowe w kwocie od 300 do 1.600 zł trafią do 6 młodych zawodników i dwóch trenerów. Ich wręczenie zaplanowano na czwartek, 23 lutego 2023r.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE