Reklama

Rodzice młodych sportowców napisali do burmistrza Bojanowa

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Rodzice młodych sportowców napisali do burmistrza Bojanowa - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Sportowcy z klubu MUKS SZOK w Bojanowie, szczególnie ci z sekcji lekkoatletycznej, odnoszą sporo sukcesów na zawodach i mistrzostwach różnej rangi. Bywa, że w sezonie nie ma tygodnia, by nie zdobyli medali, czy nie osiągnęli nowych rekordów. Ich rodzice zaapelowali do władz miasta o uchwalenie stypendiów dla zawodników, które w części pokryłyby koszty wydatków związanych chociażby z wyjazdami na zawody.

Rodzice zawodników Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „SZOK” BOJANOWO wniosek o uchwalenie zasad przyznawania stypendiów sportowych dla zawodników klubów sportowych, którzy osiągają wysokie wyniki w międzynarodowym i krajowym współzawodnictwie sportowym skierowali do burmistrza Macieja Dubiela. Dokument trafi także do wszystkich radnych.

Wnioskują o przyznanie stypendiów sportowych

Jak zaznaczaja rodzice 22 lekkoatletów, a także rodzice młodych piłkarzy, stypendia sportowe są wyrazem uznania dla prezentowanego przez zawodnika poziomu sportowego i jego osiągnięć w danej dyscyplinie oraz mogą być formą pomocy w celu dalszego podnoszenia poziomu wyszkolenia, formy sportowej, czy umożliwienia kontynuacji startów w zawodach.

Starty zawodników Klubu promują gminę Bojanowo na terenie całego kraju, a być może w przyszłości również na arenie międzynarodowej. Mając na uwadze wysokie wyniki sportowe uzyskiwane przez zawodników Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „SZOK” BOJANOWO oraz chęć dalszego trenowania i podnoszenia swoich kwalifikacji sportowych wnioskuję o wsparcie w postaci stypendiów sportowych - czytamy w dokumencie skierowanym do włodarza gminy.

Sukcesy sportowców opisane na kilkunastu stronach

Do wniosku dołączono wyniki osiągnięć sportowych zawodników trenujących w MUKS „SZOK” BOJANOWO w sekcji lekkiej atletyki z lat 2020-2022. Opis ten zajmuje kilkanaście stron. Nic dziwnego, o sukcesach zawodników pisaliśmy wielokrotnie.

Zobacz:

Mało tego, rodzice przygotowali także propozycję projektu uchwały Rady Miejskiej w Bojanowie w sprawie określenia szczegółowych zasad, trybu przyznawania i pozbawiania oraz rodzajów i wysokości stypendiów sportowych dla zawodników, którzy osiągnęli wysokie wyniki sportowe. 

Czy gmina znajdzie pieniądze na stypendia?

Burmistrz Maciej Dubiel potwierdza, że wniosek rodziców zawodników z klubu MUKS SZOK wpłynął do urzędu w poniedziałek, 8 sierpnia.

Na jutro mamy zaplanowane posiedzenie komisji i pozostałe komplety dokumentów zostaną przekazane radnym. Gdy się z nimi zapoznają, temat omówimy i przedyskutujemy. To radni zdecydują, czy w przyszłorocznym budżecie wygospodarujemy takie środki. W tym roku nie mamy już pieniędzy na realizację takiej uchwały - przyznaje burmistrz Maciej Dubiel.

Do tematu wrócimy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy