Reklama

Szpital w Rawiczu głównie dla pacjentów z koronawirusem

Opublikowano:
Autor:

Szpital w Rawiczu głównie dla pacjentów z koronawirusem - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Z początkiem listopada w Wielkopolsce ma być 1.860 łóżek dla pacjentów z COVID-19, z czego 100 znajdzie się w Szpitalu Powiatowym w Rawiczu. Placówka na czas pandemii będzie przeznaczona głównie dla pacjentów z koronawirusem.

Obecnie do dyspozycji osób hospitalizowanych z powodu koronawirusa w regionie jest 1.329 łóżek, z czego ponad 320 wolnych - to stan na 22 października. W przypadku łóżek respiratorowych - ze 160 wolnych jest 107.  Zgodnie z deklaracją wojewody Łukasza Mikołajczyka, do 2 listopada baza łóżek ma zwiększyć się do 1.862 łóżek. 

- Przygotowujemy się do organizacji kolejnych miejsc dla pacjentów z COVID-19 w wielkopolskich szpitalach. Wiem, że niekiedy te decyzje budzą sprzeciw, czy to personelu, czy lokalnej społeczności, ale musimy być solidarni, niezależnie od tego, w jakim powiecie żyjemy. Naszym celem jest zabezpieczenie pacjentów w taki sposób, by w razie zakażenia byli hospitalizowani blisko domu - tłumaczy wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk. - Zależy nam na tym, aby w przypadku innych świadczeń, przejmował je na siebie powiat ościenny. Chodzi o to, aby w danym regionie dla nikogo nie zabrakło pomocy, niezależnie z jakim schorzeniem się zmaga.

Dziś  wojewoda wydał decyzję dotyczącą szpitala w Rawiczu. Z początkiem listopada ma ob być placówką dedykowaną głównie pacjentom z koronawirusem. Przewiduje się utworzenie 100 łóżek dla pacjentów z COVID-19.

Na nowych zasadach, obowiązujacych w czasie pandemii, szpital działać ma już od 2 listopada. Nie wiadomo jeszcze, gdzie dokładnie pozostali pacjenci otrzymają pomoc medyczną. Wojewoda zapowiedział, że w niezmienionej formie pozostanie jedynie Zakład Opiekuńczo-Leczniczy. Obecnie trwają szczegółowe ustalenia dotyczące tego, jak miałyby funkcjonować "wieczorynka", pogotowie ratunkowe i poradnie.

- Każdego dnia liczba łóżek się zwiększa. Już 27 października będzie ich 1.626, a 2 listopada osiągniemy liczbę 1.862. Około 500 miejsc planujemy również utworzyć w szpitalu tymczasowym. Sytuacja łóżkowa na tym etapie walki z pandemią w Wielkopolsce jest pod kontrolą - dodaje wojewoda Łukasz Mikołajczyk.

Do jakich szpitali będą kierowani chorzy z Rawicza?
Na jakich zasadach będzie działać izba przyjęć, wieczorynka i pogotowie ratunkowe?
Co z kadrą szpitala - czy wszyscy zdecydowali się na pracę w placówce zakaźnej?
Ile kosztowało będzie przystosowanie szpitala? 

Do tematu wrócimy zarówno na portalu, jak i w najbliższym "Życiu Rawicza". Opublikujemy także rozmowę z wojewodą.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE