Reklama

Tablica przy rondzie u zbiegu ul. Stanisława Kamińskiego i Wałów Powstańców Wielkopolskich w Rawiczu poświęcona. Upamiętnia księdza Zdzisława Zakrzewskiego

Opublikowano: pt, 25 mar 2022 15:30
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dziś odbyło się uroczyste otwarcie ronda im. księdza Zdzisława Zakrzewskiego w Rawiczu na skrzyżowaniu Wałów Powstańców Wielkopolskich z ulicą Stanisława Kamińskiego.

Rondo na skrzyżowaniu Wałów Powstańcow Wielkopolskich z ulicami Stanisława Kamińskiego i 17 Stycznia powstało w 2021 roku. Przejezdne jest od listopada.

Więcej pod filmem↓

- Ksiądz Zakrzewski znany jest przede wszystkim jako działacz niepodległościowy z Rawicza. Był prezesem Rady Ludowej na powiat. Uważano go wówczas za postać pierwszoplanową - napisano w uzasadnieniu do projektu uchwały.
Przypomniano w nim także zasługi kapłana, który przez 24 lata był proboszczem w Golejewku, a dodatkowo - utalentowanym pisarzem i poetą. 

Dziś (25 marca 2022r.), około godziny 13.00 talica upamiętniająca zasłużonego księdza, która stanęła na skwerze w sąsiedztwie ronda została poświęcona. W uroczystości uczestniczyli włodarze Rawicza, okolicznych gmin oraz powiatu, a także poseł Jan Dziedziczak. 

Grzegorz Kubik, burmistrz Rawicz przypomniał sylwetkę Zdzisława Zakrzewskiego, a trzej proboszczowie: ks. Eugeniusz Leosz z Sarnowy oraz ks. Wojciech Prostak z rawickiej fary i ks. Edmund Magdziarz z parafii pw. św. Andrzeja Boboli poświęcili tablicę pamiątkową. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE