Reklama

Teraz projekt, później przetarg na budowę hali sportowej w Gostkowie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Walbet/Facebokk

Teraz projekt, później przetarg  na budowę hali sportowej w Gostkowie - Zdjęcie główne

Sala w Gostkowie ma mieć konstrukcję podobną do obiektu, który znajduje się przy ul. Platanowej w Miejskiej Górce | foto Walbet/Facebokk

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Edukacyjny Związek Międzygminny Niepart-Gostkowo otrzymał z rządowego programu "Polski Ład" dofinansowanie w wysokości 3 mln zł na budowę hali sportowej. Trwają przygotowania do realizacji inwestycji.

Edukacyjny Związek Międzygminny Gostkowo – Niepart od kilkunastu lat prowadzi szkołę podstawową działającą w gminach Miejska Górka (powiat rawicki) i Krobia (powiat gostyński). W tym roku związek złożył wniosek do rządowego programu Polski Ład, w którym starał się o pieniądze na realizację szkolnej inwestycji. Dofinansowanie otrzymał. To 3 mln zł na budowę hali sportowej.

Gdzie hala zostanie zbudowana i jak ma wyglądać?

Hala sportowa ma powstać na tyłach świetlicy wiejskiej w Gostkowie.

Projekt przewiduje wybudowanie hali o lekkiej konstrukcji z zadaszeniem łukowym i przykryciem membranowym, mającej wymiary 24 x 44 m, posiadającej nawierzchnię z trawy sztucznej lub poliuretanu. Można w niej będzie grać piłkę nożną i ręczną, siatkówkę, koszykówkę oraz tenis.

W hali zaplanowano wykonanie oświetlenia i ogrzewania, przewidziano też możliwość podnoszenia części jej boków w sezonie letnim. Obok niej zlokalizowane zostanie zaplecze, w którym znajdą się dwie szatnie z węzłami sanitarnymi. Obiekt ma służyć uczniom podczas lekcji wychowania fizycznego. Po godzinach funkcjonowania szkoły hala będzie ogólnodostępna.

W ubiegłym roku podobny obiekt powstał przy ul. Platanowej w Miejskiej Górce. Wybudował go prywatny inwestor - lokalna firma Walbet.

Przetarg już w najbliższych miesiącach

Jak informuje Karol Skrzypczak bumistrz Miejskiej Górki szefową zarządu Międzygminnego Związku jest Maria Antkowiak  - kierownik Centrum Usług Wspólnych w Miejskiej Górce i to właśnie ten samorząd przygotowuje przetarg na budowę sali.

- W grudniu lub styczniu chcielibyśmy ogłosić przetarg i szukać wykonawcy. Mamy zagwarantowane 3 mln zł, ale dopiero po otrzymaniu ofert i ich otwarciu będziemy wiedzieć, ile pieniędzy trzeba będzie wydać na to zadanie -  dodaje Karol Skrzypczak.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE